Jousitie 5,Kaarina,Piispanristi

Hei,kävin ensikertaa kyseisellä kirpputorilla,Mitä mieltä muut ovat siitä ?
Itse sain vaikutelman siististä kirpputorista jossa inhimilliset vuokra hinnat.
Ajattelin myydä lähinnä lasten vaatetta,osaako joku kertoa meneekö tuolla hyvin kaupaksi ?
Entä henkilökunta? Ainaskin toi karvapartanen omistaja kyttäs mua kokoajan.
Vinkkejä Pliis..
Ninni
31262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei
Olen ainoastaan ollut ostamassa lähinnä lukemista ja keräily tavaroita tuolta kirppikseltä .
Siisti paikka avarat käytävät . Mutta sama juttu kuin sinulla Tuo karvanaamainen hirviö seuraa kaikkialle
Lopetti seurailun vasta kun aloin oikein tuijottamaan äijää . Tuo on kyllä jotenkin hyvä juttu mutta sillä menettää ostajat kun äijä seuraa kun hai laivaa
EN käy siellä enää

Äänestä
  • Ei se karvaparta ole omistaja vaan joku joppari,
    ajelee sil isolla valkoisella autolla kun on aina parkissa siinä kadulla.
    Mulla oli loppukesästä paikka kaksviikkoa,hyvin meni lastenvaatetta/lelua.

    Äänestä

Tsau, löysin tämän vanhan viestiketjun. Nyt kirpparilla on uudet omistajat eikä tuo karvaturpa ole siellä enää kyttäämässä. Mulla on mennyt kaikenlaista tavaraa tosi hyvin kaupaksi ja myyjät ovat hyviä tyyppejä. Kiparilla on nykyään hyvä meininki verrattuna entiseen, loosimyyjiäkin on enemmän kuin ennen. Tykkäsin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninni -87 kirjoitti:

Hei,kävin ensikertaa kyseisellä kirpputorilla,Mitä mieltä muut ovat siitä ?
Itse sain vaikutelman siististä kirpputorista jossa inhimilliset vuokra hinnat.
Ajattelin myydä lähinnä lasten vaatetta,osaako joku kertoa meneekö tuolla hyvin kaupaksi ?
Entä henkilökunta? Ainaskin toi karvapartanen omistaja kyttäs mua kokoajan.
Vinkkejä Pliis..
Ninni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu