Kööpenhaminan kokous sitten epäonnistui.
Ilmastonmuutos senkun kulkee huonompaan suuntaan.
Ympäristö saastuu.
Luonnonvarat kalutaan loppuun.
Ihmiset senkun vain lisääntyvät ja tulee väestönräjähdys.
Metsät hakataan ja luonnonvaraiset eläimet kuolevat yksitellen sukupuuttoon.
2100 vuonna maailma on ruma paikka, kiitos ihmisten.
Ilmastonmuutos senkun kulkee huonompaan suuntaan.
Ympäristö saastuu.
Luonnonvarat kalutaan loppuun.
Ihmiset senkun vain lisääntyvät ja tulee väestönräjähdys.
Metsät hakataan ja luonnonvaraiset eläimet kuolevat yksitellen sukupuuttoon.
2100 vuonna maailma on ruma paikka, kiitos ihmisten.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämä Michael Mann on tosi "tieteellinen " tutkija.Muutamasta siperiasta otetusta puunkairausnäytteestä hän pystyy todistamaan ilmastomuutoksesta.Tämä mannin ilmastokäyrähän on se pohja josta kaikki todistetaan.Lämpöä on mitattu vasta 150 vuotta , ei siinä ajassa vielä näe onko kyseessä normaali vaihtelu vai pysyvä muutos.Keskiajalla on ollut vielä lämpimämpiä jaksoja kuin nyt.Ilmasto palautuu nut samalle tasolle kuin keskiajalla.Lisäksi tutkimustuloksia on törkeästi väärennetty ilmastohysterian luomiseksi.Ei meitä ilmasto uhkaa,synti tämän maailman tuhoaa.Iran saa kohta ydinaseet jolla aikoo saada apokalyptisen
sodan jotta heidän messias voisi ilmestyä.Tässä he ovat aivan vakavissaan.Heidän ohjuksensa kantavat jo 2000 km päähän.Entä jos näitä ydinaseita päätyy al-qaidalle.Eivät epäröisi niitä käyttää.Meitä uhkaa radioaktiivinen "ilmastonmuutos".
Uskomukset kristittyjen ja islamilaisten messiaista on hölynpölyä.
Mikään Jeesus ei tule meitä auttamaan, se on satua.
Järjetöntä aloittaa sota ja jatkaa tuhoamista, jotta se edistäisi jonkun vapahtajan tuloa.
Ihminen tuhoaa luonnon ja meitä kukaan auta.
Näinhän se on,ettei meitä kukaan tule auttamaan.Ei kukaan henkimaailman hemmo tai joku Valo-ja Galaktinen lliittokaan.Senkin liiton kun olisi jo viimeisen parikymmenen vuoden aikana pitänyt laittaa asiat täällä kondikseen.Mutta sadut ovat satuja vaikkakin ne joitai yksioikoisia henkilöitä jollain tavoin miellyttävätkin.Eli jos ei itse saada asioita kuntoon,niin sitten odotetaan apua muualta.Mitä apua ei kuitenkaan tule.Kuten ei tule Nibiruakaan tai muuta vastaavaa eikä maailmanloppua vuonna 2012..
Kristityt jatkavat ahnetta kuluttamistaan, ja heikompien sortoa.
He, jotka ymmärtävät tämän toiminnan johtavan tuhoon,
nostavat iloisina kätensä pystyyn: Pelastajan tuleminen nopeutuu.
Häpeäisivät.
Ateisti masentuu, ja heittäytyy välinpitämätömäksi lääkkeiden kuluttajaksi.
Sitten on ymmärrystä ja muutoksen mahdollisuutta vastustavat omahyväiset,
riippumatta uskonnosta tai uskomattomuudesta, varallisuudesta tai koulutuksesta.
He ovat valmiita kuin sopulit.
Aivan kuin joukkotuho olisi meihin ohjelmoitu.
Yhteinen paha, ei toistemme hyvä.
Koko hiilidioksihommeli on ihan pelkkää hörhöilyä. Siksi on parempi vaan jos eivät saa Köpiksessä mitään aikaan. Joudutaan muutoin turhaan maksumiehiksi.
Ei hiilidioksidipäästöt tätä maailmaa tuhoa ja eikä ne nosta täällä lämpötiloja kuin korkeinta 0.5 astetta.
Kattokaa ulos. On niin maan perusteellisen kylmä ja lunta pihalla varmaan jo puol metriä täällä etelärannikollakin. Missä se kauhee lämpö on? Missä?
Ilmasto ei muutu mihinkään, mutta ihmisiä huijataan ties mihin orjuuttaviin syteemeihin "ilmastonmuutoksen" kustannuksella. Talvet ovat yhtä kylmiä kuin ennenkin ja kesät yhtä kuumia kuin ennenkin. Jos ilmasto lämpenisi, niin silloin ei olisi tällaisia talvia kuin nyt on koko EU:n alueella ja USAssakin.
Älä mene ilmastonmuutosharhaan muutaman pellen johtamana. Jeesus haluaa sinut irti kaikesta orjuuttavsta ja haluaa opettaa sinut ajattelemaan omilla aivoillasi ja oppimaan myös erottamaan totuuden valheesta. Seuraa Jeesusta ja Hän totisesti avaa sinun silmäsi näkemään ERI lailla kuin koskaan ennen.
Saatana haluaa sinun keskittyvän kaikkeen epäoleelliseen kuten juuri ilmastonmuutokseen tai eläinten oikeuksiin. Huom! En kannata eläimille mitään tarpeetonta kipua tuskaa tai huonoja oloja ym, mutta kohtuus kaikessa!!! Saatana haluaa sinun sulkevan silmäsi siltä mitä juuri nyt maailmassa tapahtuu keskittämällä sinun huomiosi ilmastonmuutoksiin ym. Katso mitä nyt TODELLA tapahtuu: Abortteja, homoutta, kirkon maallistumista, EU:n saatanallisen vallan nousua ja kristinuskon sybolien ja alasajoa, moraalin täydellistä rappeutumista, television ja netin seksin saastan tulvaa, vääryyttä ja Raamatun lakien vastustamista. Kohta aletaan ajaa alas koko kristinuskoa EU:n alueelta ja sinä vain vouhkaat ilmastonmuutosta! Kristinuskon alasajon myötä tulevat sellaiset vitsaukset ja nälänhädät maailmaan ettet kuvitella edes voi. Ja mitä järkeä on itkeä ilmastonmuutosta kun kolmas maailmansota atomipommeineen tekee koko ilmastosta selvää. Mitä enenmän Sanaa saarnataan jossain valtiossa ja mitä enemmän ihmisiä tulee uskoon, sitä enemmän sillä valtiolla on siunauksia. Katso kommunistisen Pohjois-Korean ja kristillisen Etelä-Korean välistä eroa. Kummalla on Jumalan siunaus? Molemmilla on samat ilmasto-olosuhteet ja samat luonnonvarat. Toinen kieltää jumalan ja toinen ei.
Jeesus avaa silmät jos vain annat hänen avata ne!
Olethan sinäkin ihminen ja joukossa mukana tekemässä mitä mainitsit.