RAAKOJA MUOVAILUVAHA-ANIMAATIOITA

VeriVaha

Siis nyt laitan kyllä haastavimman ja oudoimman hakuni tähän mennessä ;)

Olen nähnyt joskus TV:stä myöhään illalla raakoja muovailuvaha-animaatioita, joissa tapetaan toisia ja punainen väri lentää ja kieroutunut huumori on mukana.

Tällaisia absurdeja, raakoja ja ns. hauskoja lyhytelokuvia haen =)

Pari esimerkkiä:

Yksi oli sellainen missä mies asui kerrostalossa (erittäin todentuntuinen lavastus) ,ja eli siellä ja sitten tappoi naapureitaan ja piilotti ruumiita kotiinsa! =)

Ja yhdessä oli kerran lehmä teurastamolla ja siitä lekattiin palasia sen peräpäästä pihveihin, mutta se ei huomannut sitä vasta kun näki itsensä turvakamerasta ja karkasi sitten puoliksi luisena ja etuosa normaalina =D

Siis nyt jos löydätte tallaisia lyhyitä filmejä, niin ehdotuksia otetaan mieluusti vastaan;)

Ps.varmaan oudoin haku koskaakaan ikinä, jos tähän saa vastauksia, niin sitten Suomi24:sta löytyy mitä vain=)

2

798

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rykäys

      sellaisia lyhyitä "sketsejä" jotka tosin taisivat olla piirrettyjä versioita vitseistä.Oli nimeltään "Rykäys illan päätteeksi",tuli ennen illan viimeistä ohjelmaa ja kesto ihan muutamia kymmeniä sekunteja.

      • kattoo niitä piirret

        kertoisitko mist noit löytää ois kiva kattooo siis netistä nopeesti mun sähkis valtteri.taskiene3.suomi24.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe