Joshua Okello Obote (juonipaljastus)

Stellabom

Niin mulla olisi yks juonipaljastus liittyen Samian isään Joshuaan.
---------------------------------------------------------------------------------------

Niin eli Joshuahan kuolee jaksossa 571-572.Syynä ei olekaan Joshuan parantamaton sairaus vaan hänet murhataan ja Gregor yritetään lavastaa syylliseksi.

Näin videon jossa Fiona Marquardt ja André Konopka Laittavat jotain ainetta Joshuan juomakarahviin ja he kuulevat Gregorin ja Joshuan tulevan ja piiloutuvat kaapiin.Joshua ja Gregor juovat juuri siitä karahvista missä on sitä ainetta ja he tuntevat olonsa tokkuraiseksi ja pyörtyvät.
Fiona ja André tulevat pois piilostaan ja etsivät timanttia ja löytävätkin sen,pahaksi onnekseen Joshua virkoaa ja tokkuraisena hyökkää Andrén kimppuun ja kaataa hänet maahan ja kuristaa häntä.André kähisee Fionaa apuun ja Fiona ottaa painavan lasikulhon ja iskee sillä Joshuaa kovaa päähän tappaen tämän.He laittavat kulhon Gregorin käteen jotta tämä vaikuttaisi syylliseltä,mitä tietääkseni muut uskovat,varsinkin Samia. Myöhemmin totuus kuitenkin paljastuu,mutta en ole varma selviääkö se että André oli osallisena ollenkaan,sillä heidän ei ptänyt tappaa ketään vaan ainoastaan tainnuttaa ja varastaa timantti.


Olenko oikeassa Rhanna?

1

696

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rhanna

      Olet oikeassa. Tässä vielä pieni lisäys siihen miten kaikki käy.

      Fiona ja André laittavat Joshuan viinikarahviin unilääkettä. He eivät osanneet ennakoida, että Gregor juo myös viiniä, mistä johtuen Joshuan saama unilääkeannos on liian pieni ja hän alkaa herätä. Fiona lyö Joshuaa tuhkakupilla. Fiona tunnustaa Elisabethille juuri ennen kuolemaansa, mitä tapahtui, mutta André ei joudu vastuuseen tapahtuneesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3105
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1338
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1260
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe