Mona Carita

Kuka tietää tästä ihanuudesta jotakin? Jotkut puhuu, että olisi jo palannut Suomeen ulkomailta, jotkut väittää että asuu ulkomailla edelleen? Muistatteko hänet? Kyllä oli söpö parikymppisenä... joillakin edelleen juliste seinällä!
41463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos täältä pääsee pois elinkautisesta (pakenemaan) niin takaisin tuskin tulee, Kalifornia taitaa olla mahdollinen sijainti.

Äänestä

Minä olen nykyisin taas suomessa.Ollut jo muutamia vuosia.Ulkomailla asuin lähinnä mieheni töiden vuoksi,mutta eron jälkeen tulin takaisin suomeen jossa asun eräässä pienehkössä kaupungissa.

Äänestä
  • Mistäköhän mahtaa johtua, etten usko oikean Mona Caritan kirjoittelevan tuossa ylempänä :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aina kiinnostunut kirjoitti:

Kuka tietää tästä ihanuudesta jotakin? Jotkut puhuu, että olisi jo palannut Suomeen ulkomailta, jotkut väittää että asuu ulkomailla edelleen? Muistatteko hänet? Kyllä oli söpö parikymppisenä... joillakin edelleen juliste seinällä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu