Minareetti Turkuun

Olavi näyttää olevan täysin hampaaton. Ei pysty edes estämään Turkuun rakennetavaa minareetia.
Päin vastoin Olavin temppuilun seurauksena minareetti nimenomaan tulee Turkuun.

Taitaa olla ketku valtutettu koko Mäenpää, kun ei saa yhtä minareettiakaan pysymään pois Turusta.

Rasistisista rikoksista tuomittuna Olavi jaksaa räksyttää valtuustossa ja Turun baareissa, mut mitään ei saa aikaseksi.


http://www.ts.fi/online/lahialue/98272.html
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tämän ja ylemmän avauksen kellonajoista selviää sinun valvoneen jälleen koko yön. Sitten nukutaan koko päivä ja illalla herätään nettimaailman pyörteisiin.

Äänestä
  • Olivat ahkeria tekemään työtä. Molemmat valvoivat pitkään ja heräsivät aikaisin aamulla työntouhuun. Oletko itse nähnyt suuresti ihailemaasi Olavia työn ääressä jo aamulla viiden aikaan?

    Äänestä

  • Työnarkomaani 1 kirjoitti:

    Olivat ahkeria tekemään työtä. Molemmat valvoivat pitkään ja heräsivät aikaisin aamulla työntouhuun. Oletko itse nähnyt suuresti ihailemaasi Olavia työn ääressä jo aamulla viiden aikaan?

    Mäenpään toiminta ei edistä arvokonservatiivista vallankumousta, vaan sabotoi sitä. Muutos 2011 on se yhtynyt rintama, jota Mäenpääkään ei pysty hajottamaan. Murtumaton voima marssii nyt, ja Mäenpää ei voi muuta kuin seurata sivusta. Tietysti Muutoksen varma menestys tekee Mäenpään kateelliseksi. Mutta hän ei voi olla Muutoksessa mukana, koska on hajottaja. Liikkeen voitto edellyttää yksimielisyyttä: niin kuin Halla-aho on arvojohtaja, on Mäki-Ketelä päällikkö, voiton järjestäjä, jonka moraalinen ja poliittinen auktoriteetti on ehdoton.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mäenpää petti kirjoitti:

Olavi näyttää olevan täysin hampaaton. Ei pysty edes estämään Turkuun rakennetavaa minareetia.
Päin vastoin Olavin temppuilun seurauksena minareetti nimenomaan tulee Turkuun.

Taitaa olla ketku valtutettu koko Mäenpää, kun ei saa yhtä minareettiakaan pysymään pois Turusta.

Rasistisista rikoksista tuomittuna Olavi jaksaa räksyttää valtuustossa ja Turun baareissa, mut mitään ei saa aikaseksi.


http://www.ts.fi/online/lahialue/98272.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu