Nyt on sossut saaneet lopullisen kuoliniskun, turha haaveilla hallituspaikasta 2011.
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!!
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Matille tuli kasvukivut yllättäen ja pyytämättä;-)) Sananvapauden ja lehdistövapuden voitto!
Hyvin hoidettu hallitusvastuu ja Matin upea ja hallittu väistyminen.
Demarit pieree verta ja uikutus jatkuu opposition merkeissä...:)))
Hallituksen ovet meni takalukkoon lopulliseti. Bravo oikeisto, jatkakaa samaan malliin...
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8712773/41641138
Minä nyt hieman epäilen sitä sinun hyvää mieltäsi? :))
Taas valehtelit sinun piti tulla vasta ensi vuonna.
Mutta eikö olekkin hieno homma, että sinä ja punikk toverisi saatte katsella sivusta kuinka valtion asioita hoidetaan.
Joulusi meni piloille, mutta ei se mitään lisää lasolia rottakoulun priimukseen...;)
Miten se nyt noin muuttui? Vasta eilen kaikki keppanat olitte joukolla sitä mieltä, että Matti on the best, ja hän on seuraavakin pääministeri. Olitteko epärehellisiä silloin vai nyt? Se epärehellisyys taitaa olla teillä luonnossa. Totuus on teille aina pahasta. Olettehan kepulaisia.
tehdä aina oikeat ratkaisut puolueen ja kansalaisten parhaaksi!
Että osaat johtaa!!!
Päätti itse väistymisestään, näin tekee ryhdikäs suomalainen mies.
Kepulaiset on kyllä toisaan ihme sakkai, ne saa tappionkin näyttämään voitolta:
"Nyt on sossut saaneet lopullisen kuoliniskun, turha haaveilla hallituspaikasta 2011.
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!! "
Urpilaisen "torjunta voittooa"...:))
Johtajia kyllä löytyy keskustasta. Terve jalkaisia ja -päisiä.
Jokohan Suomeen saadaan seuraavaksi oikeistolainen pätevä pääministeri? Talikkokomukoiden valtakausi on jo kestänyt liian kauan.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/12/1023148
Tarkka puhuu
Nyt Vanhanen saa suht.koht rauhassa johtaa maata kesään saakka julkisuuden valokeilan kohdistuessa Lehtomäkeen ja muihin potentiaalisiin haastajiin. Jatko pääministerinä vaalikauden lopppuun saakka kuitenkin käytännössä varma koska 1. Vanhanen ei häviä puheenjohtajuutta kenellekään haastajalle kesän puoluekokouksessa 2. Pääministerin ero tarkoittaa koko hallituksen eroa. Liian raskas rosessi mokoman takia.
http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Matti/Paivakirja.iw3?showmodul=149&newsID=2075626a-29fa-4542-add1-b46a136116c7
Mistähän kepun puolueväki luulee löytävänsä sellaisen puheenjohtajan, joka muka kääntää kannatuksen kasvuun?
Olisi eronnut paljon aikaisemmin niin olisimme välttyneet katasrofilta. Pääasia olisi jos tämä "valtiomies" todellakin häipyy pääministerin tontilta, joten kaikki jolla järki on äänestämään seuraavissa eduskuntavaaleissa ja saattamaan Suomi nousuun eli saattamaan Kepu pois hallituksesta.
Maailmankaikkeuden kaikkienaikojen surkein pääministeri, Hyvästi! Älä palaa enää!
Kepun aika Suomen hyvinvointivaltion tuhoajana saatava mitä pikimmin loppuun. Suomeen saatava totuuskomissio jossa selvitetään Kepun rikokset Suomen kansaa vastaan ja saatava maksuun myös jättiläsmäiset tuet joita on aiheettomasti maksettu Kepulais syöpäläisille.