Matti teki valtiomies teon

Nyt on sossut saaneet lopullisen kuoliniskun, turha haaveilla hallituspaikasta 2011.
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!!
19279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Matille tuli kasvukivut yllättäen ja pyytämättä;-)) Sananvapauden ja lehdistövapuden voitto!

Äänestä

Hyvin hoidettu hallitusvastuu ja Matin upea ja hallittu väistyminen.
Demarit pieree verta ja uikutus jatkuu opposition merkeissä...:)))

Äänestä

Hallituksen ovet meni takalukkoon lopulliseti. Bravo oikeisto, jatkakaa samaan malliin...

Äänestä
  • Minä nyt hieman epäilen sitä sinun hyvää mieltäsi? :))

    Äänestä

  • Taas valehtelit sinun piti tulla vasta ensi vuonna.
    Mutta eikö olekkin hieno homma, että sinä ja punikk toverisi saatte katsella sivusta kuinka valtion asioita hoidetaan.
    Joulusi meni piloille, mutta ei se mitään lisää lasolia rottakoulun priimukseen...;)

    Äänestä

Miten se nyt noin muuttui? Vasta eilen kaikki keppanat olitte joukolla sitä mieltä, että Matti on the best, ja hän on seuraavakin pääministeri. Olitteko epärehellisiä silloin vai nyt? Se epärehellisyys taitaa olla teillä luonnossa. Totuus on teille aina pahasta. Olettehan kepulaisia.

Äänestä
  • tehdä aina oikeat ratkaisut puolueen ja kansalaisten parhaaksi!

    Äänestä

Että osaat johtaa!!!

Äänestä

Päätti itse väistymisestään, näin tekee ryhdikäs suomalainen mies.

Äänestä

Kepulaiset on kyllä toisaan ihme sakkai, ne saa tappionkin näyttämään voitolta:

"Nyt on sossut saaneet lopullisen kuoliniskun, turha haaveilla hallituspaikasta 2011.
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!! "

Äänestä
  • Urpilaisen "torjunta voittooa"...:))

    Äänestä

Johtajia kyllä löytyy keskustasta. Terve jalkaisia ja -päisiä.

Äänestä

Jokohan Suomeen saadaan seuraavaksi oikeistolainen pätevä pääministeri? Talikkokomukoiden valtakausi on jo kestänyt liian kauan.

Äänestä

Nyt Vanhanen saa suht.koht rauhassa johtaa maata kesään saakka julkisuuden valokeilan kohdistuessa Lehtomäkeen ja muihin potentiaalisiin haastajiin. Jatko pääministerinä vaalikauden lopppuun saakka kuitenkin käytännössä varma koska 1. Vanhanen ei häviä puheenjohtajuutta kenellekään haastajalle kesän puoluekokouksessa 2. Pääministerin ero tarkoittaa koko hallituksen eroa. Liian raskas rosessi mokoman takia.

Äänestä

Olisi eronnut paljon aikaisemmin niin olisimme välttyneet katasrofilta. Pääasia olisi jos tämä "valtiomies" todellakin häipyy pääministerin tontilta, joten kaikki jolla järki on äänestämään seuraavissa eduskuntavaaleissa ja saattamaan Suomi nousuun eli saattamaan Kepu pois hallituksesta.
Maailmankaikkeuden kaikkienaikojen surkein pääministeri, Hyvästi! Älä palaa enää!
Kepun aika Suomen hyvinvointivaltion tuhoajana saatava mitä pikimmin loppuun. Suomeen saatava totuuskomissio jossa selvitetään Kepun rikokset Suomen kansaa vastaan ja saatava maksuun myös jättiläsmäiset tuet joita on aiheettomasti maksettu Kepulais syöpäläisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikein teit kirjoitti:

Nyt on sossut saaneet lopullisen kuoliniskun, turha haaveilla hallituspaikasta 2011.
Matti irtantuu hallitusti ja antaa tietä nuorille ja luotsaa keskustan huimaan nousuun.
Hienoa Matti!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu