onko se mitenkään mahdollista jos ne on samassa tarhassa..?
en oo laittamassa niitä, oon halunnu tietää et tappaisko ne toisensa. :D
lv ori ja lv ruuna?
3
557
Vastaukset
- Saaalllaaaaaa
Jos hevoset tuntevat toisensa, niin luultavasti pelkkää välienselvittelyä, kiljumista yms. Mutta jos kaksi toisilleen tuntematonta hevosta laitetaan samalle laitumelle, niin hyvin mahdollista, että ainakin yrittäisivät piestä toisensa, mutta eihän sitä koskaan tiedä. :) Toivottavasti sait mielenrauhan :D
- aaaanskuli
okei. Onko mitenkään mahollista saaha lv-orille mtn kaveria? se on sielä tallissa yksin ja on yksi vapaa karsina.. :---)
- tanuuuuuuu
aaaanskuli kirjoitti:
okei. Onko mitenkään mahollista saaha lv-orille mtn kaveria? se on sielä tallissa yksin ja on yksi vapaa karsina.. :---)
Meijän pojut on kahestaan samal laitsal;)
Ei ne oo toisiiaan tappanu, vähän rähinoiny, ei se kummempaa..
Tosin ori vähä pompottaa ruunaa, huom orit yleesä luulee ruunia tammoiks XP
Jos meinaa laittaa samal laitsal nii kandee enste totuttaa toisiinsa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32912076Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15711164Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2776516Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2505311Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823768- 1743588
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602631Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1172089Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131884