Hintman-1 seonnut väittäessään että

kiinnosta ministerin hommat! Zysko ei ole syntyperäinen Suomen kansalainen ja silloin siitä ei pysty edes Kokoomus tekemään ministeriä. Kokoomus on kunnostautunut rikoksissa ihan ministereitä myöten mutta tämä on liian iso pala. http://fi.wikipedia.org/wiki/Ben_Zyskowicz
13116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

tiedä mistään mitään,kunhan räksyttää rakkikoira.

Äänestä

suomalainen on, koska on syntynyt Helsingissä.
Minä en tiedä mitämieltä hitmannisi on.

Äänestä
  • se synty joten se estää ministeriksi pääsyn. Luuletko todellakin että ei olisi ollut ministeri jo aikoja sitten jos siihen olisi mahdollisuus?

    Äänestä

  • kun synnyin Helsingissä niin olisinko silloin syntyperäinen Suomen kansalainen?

    Äänestä

  • kansalainen kun kirjoitti:

    se synty joten se estää ministeriksi pääsyn. Luuletko todellakin että ei olisi ollut ministeri jo aikoja sitten jos siihen olisi mahdollisuus?

    En väittänyt yhtään mitään!!! Minä en ole hitmanni, enkä kusekkaan hänen tai Benin suuntaan. Virallisesti suomalainen, koska on H:gissä syntynyt.

    Äänestä

  • nigerialainen äiti kirjoitti:

    kun synnyin Helsingissä niin olisinko silloin syntyperäinen Suomen kansalainen?

    Presidentiksi, on oltava syntyperäinen suomalainen, jos ei Euvostoliiton laki, tuota kumonnut.

    Äänestä

Mitä helvettiä?

Hintman-1 seonnut väittäessään että kiinnosta ministerin hommat!

Opettele SUOMEN KEILI dorka "muka Zyskoa ei" ja kirkota otsikko koknana paskahhrii ja homro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • jo 15-vuotta sitten syyn siihen ettei ole käytettävissä ministerinpaikkoja jaettaessa.Syy on krooninen migreeni joka vaatii hoitoja joskus useinkin.Toinen syy on perhe ja lapset.Törmättiin aikoinaan usein Pohjois-Helsinkiläisen päiväkodin narikassa kun muksuja aamulla tuotiin hoitoon.Velvollisuuden tuntoinen kansanedustaja,vaikka toista puoluetta äänestänkin.

    Äänestä

Ministerin ei tarvitse olla syntyperäinen Suomen kansalainen.

Äänestä
  • ei tarvitse olla syntyperäinen.

    Äänestä

  • " rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia."
    Ollut rehellinen ja taitava??

    Äänestä

  • Kyykyttäjäsi kirjoitti:

    ei tarvitse olla syntyperäinen.

    kuin niillä joita valittiin ministereiksi vai miksi ei kelpaa?

    Äänestä

  • munamatti?? kirjoitti:

    " rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia."
    Ollut rehellinen ja taitava??

    Kokoomus tukee sitä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


muka Zyskoa ei kirjoitti:

kiinnosta ministerin hommat! Zysko ei ole syntyperäinen Suomen kansalainen ja silloin siitä ei pysty edes Kokoomus tekemään ministeriä. Kokoomus on kunnostautunut rikoksissa ihan ministereitä myöten mutta tämä on liian iso pala. http://fi.wikipedia.org/wiki/Ben_Zyskowicz

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu