nyt on hyvä lähtee joulunviettoon kun katsoo tätä kuvaa http://www.kymensanomat.fi/Uutiset---Uutiset-maakunnasta/2008/09/30/Ensimm%E4iset pakolaislapset saapuivat Kotkaan/200835953133/5 niin ainakin tietää että tässä maassa tarjotaan kaikille lapsille hyvä joulu :) oikein hyvää joulua moverille ja sharynille ja voimia että saatta rasismin poistettua tästä julmasta maasta .......... ja oikein hyvää joulua myös teille kaikille ketkä sitä tänä jouluna viettävätkään...:)
HYVÄÄ JOULUA:)
HYVÄÄ JOULUA:)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo keskellä häijysti virnistävä MIES on lapsuusiän ohittanut vuosia sitten.Eivätkä muutkaan aivan lapsosilta näytä.
Katsokaa muuten valkonaisten ilmeitä.Hymyilevät etukäteen ajatukselle että kohta on mustaa makeaa tiedossa???
14-16vuotiaita ne on, kuka nyt ikäänsä valehtelisi :)
ilon ja odotuksen ilmettä liljanvalkoisten kasvoilla, ah autuutta.
Meinaan paperit kun menee kioskille ostamaan tupakkaa tai olutta,paperit kun yrittää ravintolaan,koulun penkille kun eivät kerran ole täysi-ikäisiä niin voi sitten verrata saman ikäiseen somali koululaiseen noin kokonsa,näkönsä ja liikuntatunneilla karvoituksensakin puolesta.
Papereita pitää kysyä kaikilta somali nuorilta juuri siksi kun ei tiedä onko saapunut tänne ilmoittaen ikänsä alemmaksi kuin on,papereiden kysymisessä ei ole ongelmaa juuri tämän takia ja ne pitää esittää kysyttäessä.