Manninen tekee kirjan !

Manninen tekee kirjan.Tulossa kuulema todella karmaisevaa faktaa Suomen politiikan mädännäisyydestä.Jäätteenmäen piina ei vielä hellitä.Koska hänen täytyy saada oma kirja tapahtuneesta ulos ennen Mannista.Kuten muistamme sana vastaan sana.
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Manninen tuomittiin tekosistaan, mutta faktori jäi epäselväksi.

Äänestä

Eipä taida Mannisesta olla kirjan kirjoittajaksi, kun on tähän asti kunnostautunut lähinnä kopioinnin alalla. Joku haamukirjoittaja kirjan käytännössä tekee.

Mannisen ei joka tapauksessa kannattaisi paljoa julkisuudessa huudella, että hän kirjoittaa sen ihan itse. Työvoimaviranomaiset voivat nimittäin olla hyväksymättä Mannisen työttömäksi työnhakijaksi, koska tämä tekee kirjaa kirjoittaessaan työtä ja on näin ollen estynyt vastaanottamasta hänelle osoitettua ansiotyötä. Siten hän ei tulisi saamaan myöskään työttömyyspäivärahaa, joilla olisi kätevä maksella vaikka sakkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joonas kirjoitti:

Manninen tekee kirjan.Tulossa kuulema todella karmaisevaa faktaa Suomen politiikan mädännäisyydestä.Jäätteenmäen piina ei vielä hellitä.Koska hänen täytyy saada oma kirja tapahtuneesta ulos ennen Mannista.Kuten muistamme sana vastaan sana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu