Turun väylän valaistus

pimeetä on

Olen pidempään ihmetellyt että mikähän valtatie 1 eli Turun väylän valaistusta Palojoen ja Ämmässuon välisellä osuudella vaivaa, kun siellä on kymmenittäin pimeitä lamppuja, paikoin monesta valopylväästä peräkkäin. Tilanne on jatkunut jo niin pitkään, että asialle olisi ollut aikaa tehdä jotain. Onkohan ne pimeät lamput jotain uusia energiansäästölamppuja?

3

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tierahojen

      tuhlausta. On se kumma kun tässä valtiossa täytyyy valaista tyhjiä teitä. Pieni on se aika kun liikennemäärät ovat suurimmillaan työmatkalaisten aikana. Autossahan on valot sitä varten, että näkee pimeällä.

    • !!!!

      Saksaan ajamaan! Huomaat ett tuollaiset turhat tievalotolppia ei ole missään. Sakemanni ymmärtää sen että sähkö maksaa ja myös ylläpito.

      • c52007

        keksittiin valot jo vuosikymmeniä sitten,käytä niitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3497
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2654
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      79
      2482
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2358
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2297
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1833
    7. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      213
      1763
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1729
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1403
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1370
    Aihe