Tänään suomalaiset jännäävät,

pääseekö Mattihyppy Nykänen vapaaksi vai vangitaan? Siinäpä pulma?
10131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

panterollien kanssa tampereen polliisin pihalle jotta "matti vappaaksi" toivoo monttumiehet ry.

Äänestä

ketä kiinnostaa kokkelinokka kiekkoilija, no hyvää seiskapäivää lampaita tietenkin, siksi niiden esikuvat ja idolit tulee heti vapauttaa, muuten lampailla ei ole elämää ja ne voi ruveta mellakoimaan ja vaatimaan sitä elämää päättäjiltä.

Äänestä
  • Kuulin jostain että se Mervi kohtelee Mattia kuin rakkikoiraa. Ja Mattihan ei paljon tarvitse kun alkaa tapahtua.

    Äänestä

  • MOLLI2442 kirjoitti:

    Kuulin jostain että se Mervi kohtelee Mattia kuin rakkikoiraa. Ja Mattihan ei paljon tarvitse kun alkaa tapahtua.

    vaan kuvatun kaltainen rakkikoira !

    Äänestä

Alkoholi ja väkivalta, suomalaista todellisuutta. Sofi Oksanen puhui totta Tanskassa.

Äänestä
  • Poliisi puhuu vielä tässä vaiheessa tapon yrityksestä ja samaan hengenvetoon miten naisella vain lieviä vammoja. Jos olis todella tapon yritys kyseessä niin ei olis vielä edes teholta pois päässyt... Korkeintaan lievä pahoinpitely ja sehän täysin normaalia suomalaisessa juhlapäiväperinteessä. Poikkeuksetta naiset vielä itse aiheuttavat provosoimalla koko tilanteen. Jos Matti ei olis julkkkis niin ei olis edes pidätetty moisesta pikku rikkeestä.

    Äänestä

  • goiki kirjoitti:

    Poliisi puhuu vielä tässä vaiheessa tapon yrityksestä ja samaan hengenvetoon miten naisella vain lieviä vammoja. Jos olis todella tapon yritys kyseessä niin ei olis vielä edes teholta pois päässyt... Korkeintaan lievä pahoinpitely ja sehän täysin normaalia suomalaisessa juhlapäiväperinteessä. Poikkeuksetta naiset vielä itse aiheuttavat provosoimalla koko tilanteen. Jos Matti ei olis julkkkis niin ei olis edes pidätetty moisesta pikku rikkeestä.

    Kyllä se on surkeeta nykyään, kun syytetään tapon yrityksestä . Ei nykypullamössömiehet saa rääväsuiseta akasta edes henkeä pois, vaan jää näköjään vain yritykseksi.

    Äänestä

  • Tosimies- kirjoitti:

    Kyllä se on surkeeta nykyään, kun syytetään tapon yrityksestä . Ei nykypullamössömiehet saa rääväsuiseta akasta edes henkeä pois, vaan jää näköjään vain yritykseksi.

    Saa oikein hävetä Matin puolesta. Matti on juonut itsensä niin huonoon kuntoon,että puukottaminenkin menee aivan raapimiseksi ja hillumiseksi. Mitähän naisetkin moisesta voimattomuudesta ajattelevat.

    Äänestä

  • TEETTÄÄ kirjoitti:

    Saa oikein hävetä Matin puolesta. Matti on juonut itsensä niin huonoon kuntoon,että puukottaminenkin menee aivan raapimiseksi ja hillumiseksi. Mitähän naisetkin moisesta voimattomuudesta ajattelevat.

    niinku pitää!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jänskätä kirjoitti:

pääseekö Mattihyppy Nykänen vapaaksi vai vangitaan? Siinäpä pulma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu