tänään

Mikä on tänään viattomien lasten päivänä Pedon Fiilis? Siis ikioman Petomme, sen joka etsii poikalapsia.
4208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö olisi parempi keskustella lasten oikeuksista yleensä ja niiden toteutumattomuudesta maailmassamme? Lasten hyväksikäyttö liittyy kansainväliseen ihmiskauppaan. Aloitus lienee provosointi tiettyä kohdetta etsivä.

Äänestä
  • Mihin tämä nyt taas liittyy?

    Äänestä

  • Avointa tiedottamist kirjoitti:

    Mihin tämä nyt taas liittyy?

    Täällä ei ole enää aikoihin ollut avointa, totuuteen pyrkivää tiedottamista. Tarkoitan tällä tätä palstaa!
    Kohta varmaan alatte murhailla Jumalan nimissä.

    Äänestä

Lienet luterilainen, pahansuopa provo tai molemmat. Tänään vietetään ortodoksikirkossa keisari Diocletianuksen vuonna 302 vainoissa Nikomediassa surmattujen 20000 marttyyrin muistoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herodoksen aikaan kirjoitti:

Mikä on tänään viattomien lasten päivänä Pedon Fiilis? Siis ikioman Petomme, sen joka etsii poikalapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu