Naisen G-piste

vastausta kaipaava

Monta kertaa oon lukenut tästä puhuttavan, mutta en ole täysin varma tarkasta sijainnista ja luulen, että kovin moni muukaan mies ei ole :) Eli voisiko joku auttaa hieman tietämätöntä? Suuseksin aikana työnsin sormet hitaasti sisälle ja tunsin emättimen etuseinämässä n. 5cm syvyydessä pienen kohdan (aika tarkalleen kuvan kohdassa 4, http://fi.wikipedia.org/wiki/G-piste ), joka tuntui sormen päässä hieman "karhealta/ruttuiselta". Oonko nyt löytäny sen paljon puhutun g-pisteen? Nainen ainakin piti kun varovasti hyväilin siitä kohden :)

5

1318

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tahtoo tietää

      mä oon myös havainnut samassa paikassa samantyylisen kohdan ja miettiny, että miks siinä on semmone :D miten on naiset?

    • Sofi¨

      Siinä on naisen G-piste!

      Klitoriksen nuoleminen G-pisteen stimulointi kahdella sormella "tule tänne"-sormiliikkeen kanssa on mitä mahtavinta. Hitto mitkä väristykset. Ja jos onni on myöten, niin nainen saa kokea myös voimakkaan orgasmin :)

      G-piste kun on oikeasti klitoriksen yksi kohta. Klitorishan on oikeasti paljon suurempi, kuin mitä ulospäin näyttää. Se, mitä näemme naisen klitoriksesta, on siitä vain pieni osa! Klitoris jatkuu naisen sisälle vielä useita senttejä, se on aika isokin elin, ja G-piste stimuloi klitorista nimenomaan naisen SISÄLTÄ päin. G-pisteen koskettelu täytyy aina aloittaa rauhallisesti, hieman hyväillen. Vasta, kun nainen on oikein märkä, voi aloittaa ronskimman liikuttelun kahdella sormella! Ja siinä vaiheessa se ronski ote tuntuukin tosi hyvältä :)

    • Sofi¨

      Miehille aina toimiva vinkki:

      oli kyse peniksestä tai sormista - ajatelkaa, että yritätte osua naista sisältäpäin hänen häpyluun kohdalle/häpykummun kohdalle. Koska g-piste sijaitsee nimenomaan häpykummun alla!! Eli sinne kun osuu, niin nainen ei voi olla pitämättä. Se tuntuu tosi hyvältä. Kaikki naiset eivät ole edes tietoisia tästä ihanasta kohdasta, joka tuottaa lisänautintoa. Se on sääli :( :)

      • G-kielimies
        baskast kirjoitti:

        Kannattaa lukea tästä:
        http://www.cosmopolitan.fi/suhteet-ja-seksi/seksi/art603-G-piste-kadoksissa-.html

        Kielellä posliinipillua ja klitorista sormella ja kullilla g-pistettä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4631
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      498
      2437
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      2001
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      18
      1909
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      81
      1586
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1505
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      12
      1186
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      102
      984
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      124
      842
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      839
    Aihe