luvat vapautuu 1.2 2010. vihdoin ja viimein. menenkin heti tammikuussa autokaupoille. taitaa isäntien kravattia alkaa kiristämään?
nyt se on sitten totta
Tolppa homo
12683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Taksilupien enimmäismäärä vähenee ensi vuoden alusta valtakunnallisesti yli 200 luvalla. Syynä on taantuma, jonka aikana taksien kysyntä on laskenut jopa 20 prosenttia, kertoo Taksiliiton hallintopäällikkö Timo Koskinen.
Lääninhallitusten myöntämiä taksilupia on kaikkiaan Suomessa tänä vuonna 10 570. Lupien enimmäismäärä vähenee ensi vuoden alussa yli 200 luvalla.
Eniten vähennystä on Etelä-Suomessa, jossa lupia myönnetään 143 aiempaa vähemmän. Kaikkiaan taksilupia on Etelä-Suomessa 4 186.
olette ymmärtänyt lukemaanne aivan väärin,,,,siis luetun ymmärtäminen,,,kun vähennetään 1.2.2010,ymmärsitte omallatavallanne,sattuuhan näitä jos se Aamulääkitys meni Kossun kanssa sekaisin kuten ymmärrys.
Mistäs sä persaukinen renkipoika meinaat rahaa saada autoon ?
Ilpon ja pasin jutut,nehän höynäyttää huviksensa renkipoikia.
Paa ny edes joku linkki mihin perustat tuon jutun.
Kyllä kravattia kiristää.Ei sen takia kiristäis et luvat vapautuis vaan että tammikuussa taksit pyörittelee sormiaan,kun ei oo kaikille keikkaa.Taantuma nääs.Mee törppö ostaa vaa autoo.Milläs sen maksat?
Siis onko tuo totta, vai puhuuko joku taas paskaa? Vapautuvatko luvat todella? En ole kyllä kuullut. Mistä löytyy lisää tietoa ko. aiheesta?
Tämä on yhtä tosi kuin se "fakta", että autovero poistuu 1.1.2010.....
turha kysellä.Suurin osa porukasta ei ole ollut edes taksin matkustajana.Kunhan joutavia jorisee,ja kuvittelee teini Corollansa olevan uus mersu.
Ennustin noin 2kk sitten isonjaon tulevan taksipuolelle.Sillon osa (isännät) pilkkas mua mut kyllä se on alkanut.Toistan teille rengit;olkaa nyt tarkkana,veljenpojat ja siskonmiehet ei enää juhli,sairas systeemi on henkitoreissaan.Koittakaa kestää vähän vielä,pian isännät oppii vielä lisää maailman kovuudesta,pari muutosta on vielä tulossa,olette pian sanattomia härskit isännät.
Joo moni menee konkkaan.Ei oo kuskille enää töitä.Saitko sinä jo kenkää kun katkerana täällä uhittelet?
kaikki mailman työläiset liittykää yhteen! Nouskaa kapinaan kiistäjäkapitalistien sortopolitiikkaa vastaan! Äänestäkää kommunisteja niin saamme riistäjien tuotantovälineet kansallistettua! Aamen.