Kirkosta eronnut

Kannattaa erota tämän vuoden puolella, että ei joudu ensi vuonna maksamaan kirkollisveroa, kuten eräs pappi kertoi televisiossa.

Kirkko vain valehtelee ihmisille !!
4170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

piti erota ennen 1.12, jotta säästyi verolta.

Onko sama vielä voimassa???

Onneksi olen eronnut ajoissa.

Äänestä
  • ns. katumuskuukausi on historiaa. Säälittää vaan ne, jotka tulevat täysi-ikäisiksi vasta ensi vuoden puolella ja joutuvat ansioistaan maksamaan koko ensi vuodenkin veroa, vaikka eivät haluaisi. Laissa olisi paljon korjattavaa.

    Äänestä

  • Ei ole enää mitään katumuskuukautta. Verokortit ovat jo tulleet, mutta siihen voi pyytää muutosta, jos ei halua kerätä itselleen veronpalautuksena tulevia kirkollisveroja.

    Ainoastaan ne tyhmät, jotka ovat jäseniä vielä 01.01.2010 lihottavat kirkon sijoitussalkkua ensi vuonnakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EROTKAA kirjoitti:

Kannattaa erota tämän vuoden puolella, että ei joudu ensi vuonna maksamaan kirkollisveroa, kuten eräs pappi kertoi televisiossa.

Kirkko vain valehtelee ihmisille !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu