Tiedättekö että Ympäristöministeri Paula Lehtomäestä leivotaan Keskustan uusi puheenjohtaja ja Uusi Pääministeri.
PAULA LEHTOMÄKI
Pääministeri
1121236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 112
Vanhimmat
kepukaan noin vain tyrmätä, vaikka haluaisikin.
Onko kansa unohtanut hänen ilmoittamatta jättäneet vaaliavustukset? Voiko tälläinen olla kansan suosikki pääministeri jos ei osaa edes huolehtia omien vaalirahojen ilmoittamisesta.
Ei akka tajua minkä keskelle itteensä sotkee.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8729378
no lehto mikälie on tyhmin mitä keskusta voi tarjota,kaikki muut kieltäytyny "kunniasta" jatkaa kansanmurhaa. En valista häntä,valitkoot.Sen pää hajoo 3kk:ssa katotaan hah!
Kommee naanenhan hän on eikä mikkään akka.
Kyllä vuan,ihan haaskan näköinen.
--omakin eukkoo..
parempi myöhäänkin kuin ei milloinkaan.
päähän kun Lehtomäki nousee pääministeriksi, noin myöhäisempiä kuvioita ajatellen.
On itse omalla käytöksellään oppositiossa menettänyt kannatustaan, samoin koko puolue.
Urpilainen on valistettu koko EU:n todellisesta agendasta jne..Loppu yes we can:it kuin seinään!
Voittaa urpilaisen 6-0
2 kappaletta tosi toopea. Kummallakaan ei tee mitään.
uuden iltalehdenkyselyn mukaan eero Heinäluoma on reilusti urpilaista suositumpi puheenjohtajaksi demareille.
Toinen urputtaa ja toinen kantelee salkkua:)
milloinkahan Urpilainen joutuu "vaihtoon" kuten Vanhanen? Kepun kohdalla ei ollut muita vaihtoehtoja puolueen kannatuksen nostamisen yrittämiseksi." Urbillakin" taitaa olla mennyt aika kehnosti puolueen kannatuksen suhteen. Olisko seuraava vaihdos juuri heillä kepun jälkeen.
Paulalla on oudot silmät, ne toljottavat kuin psykopaatilla... kuin olisi kimppuun käymässä. Katsokaa vaikka kuvia kun se istuu jossain palaverissä ja katselee sillä tyhjällä lehmämäisen mielipuolisella toljotuksella silmäkulmien alta... pelottavaa.
Psykopaatit on hyviä välineitä, sekä psykopaatit on hyvin edustettuina mm. Bilderberg-kokouksissa.
söötti nainen:)
joka puolueen kannatuksen laskuun. Toivottavasti näin käy kepullekin.
älymäärää. Näin se vain ompi!!
http://suomenkuvalehti.fi/s/files/vanhat/library/images/pleht.jpg
Bildeberg porukassa
viimeksi Jäätteenmäen kohdalla?
Ei kai tuon komeampia voi olla???
MTV 3:n haastattelussa aihesta oli ainakin tosi hyvän näköinen.
ku klitorista hyväiltäessä, onko Paula naimisissa?
Jäätteenmäen aikanahan kävi niin, että vaalivoitot seurasi toisiaan. Kun Annelin johdolla tuli voitto myös eduskuntavaaleissa, niin siitähän prinsessa Lipponen suuttui niin että järjesti Ilta-Sanomien avustamana lähtöpassit hyvälle pääministerille.
mutta eihän se ole hyvälle harrastukselle mikään este.
peli todella noin kovaa?
Sehän katsoo sitten ns läpitunkevasti.Passais hyvin turvatarkastukseen lentoasemalle.
Niin, tuo on jo päätetty juttu.
Vanhasen jalkaleikkaus on vain tekosyy.
Lehtomäkeä on suunniteltu jo pitkään pääministeriksi.
Paula Lehtomäki on näitä Bilderberg kävijöitä.
Katsotaan, saako Lehtomäki kutsun ensi kevään Bilderberg kokoukseen?
Suomalaisia kokouksiin osallistuneita ovat ainakin seuraavat:
Krister Ahlström (1994)
Esko Aho (1994)
Martti Ahtisaari (1994, 1995, 1996)
Antti Blåfield (2008)
Georg Ehrnrooth (1994)
Aatos Erkko (1994)
Jukka Harmaja (1995)
Eero Heinäluoma (2006)
Olli-Pekka Heinonen (2001)
Seppo Honkapohja (2008)
Sirkka Hämäläinen (1994)
Jaakko Ihamuotila (1994)
Jaakko Iloniemi (1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997)
Max Jakobson (1994)
Atte Jääskeläinen (2007)
Jyrki Katainen (2007, 2009)
Sixten Korkman (2006)
Olli Kivinen (2003)
Jarl Köhler (1992, 1993, 1994)
Johannes Koroma (1993)
Paula Lehtomäki (2004)
Erkki Liikanen (2005)
Paavo Lipponen (1998, 2000, 2001, 2003, 2004)
Björn Mattsson (1995)
Sauli Niinistö (1997)
Johan Nykopp (1964)
Jorma Ollila (1994, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)
Mikael Pentikäinen (2005)
Ulf Sundqvist (1992)
Christoffer Taxell (2002)
Teija Tiilikainen (2002, 2005, 2007)
Björn Wahlroos (2003)
Matti Vanhala (1999)
Matti Vanhanen (2009)
Pentti Vartia (1999)
Gerhard Wendt (1994)
Janne Virkkunen (1998, 2001)
Pertti Voutilainen (1995)
Raimo Väyrynen (2008)
Hanna Rajalahti[7](2009)
http://fi.wikipedia.org/wiki/Bilderberg-ryhmä
UPI:n johtoon nimitettiin juuri ahkera Bilderberg-kävijä Tiilikainen Teija.
Näin se saatananpalvojien NWO etenee.
Illuminati on totta.
Suomen ja kaikkien kehittyneiden valtioiden talous tuhotaan täysin ylettömällä velanotolla, sekä kansallis identiteetit tuhotaan ylettömällä maahanmuuton lisäämisellä.
mukaanlähtöä puheenjohtajakisaan, ja ilmoittaa alkuvuonna.
Vaik lehtomäki on kerran käyny BB kokoukses,niin kataiselle ja vanhasellekkin selvis totuus vast viime kesänä! Suomelle on naurettu kautta aikain. TERVETULOA KUHMOON hahahaaaa!
Kattokaa nyt tota,ei 2004 tolle mitään ole kerrottu:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paula_Lehtomäki
Nimekästä joukkoahan tuo on!
Onko sinulla vähän semmoinen opposition vali vali linja?
on noin useasti käynyt tuossa kokouksessa. Kun ei ole edes poliitikko??
harvinaisen selvä, ei ole enää mitään jännitystä siitä kuka Mattia seuraa. Asia on jo ratkaistu!
Eikö pääministeriehdokkaan pitäs olla rehellinen? Kansan muisti on lyhyt ja monesti gallupit eivät kerro totuutta. Ainahan voi vastustaja sanoa suosikikseen jotakin, joka sitten ei ole eduksi puolueelle ja näin kannatus laskee. Todellinen suosikki on Olli Rehn. Paula ehkä sopiva muttei pätevä.
kapuloita rattaisiin.
Mutta kuka on Tarjan seuraaja? Ottaakohan naiset pysyvästi presidentin paikan jatkossakin?
On ollut niin kauan pois kotimaan politiikasta, ettei pääse niin suosituksi kuin esim kepun ministerit.
Lehtomäki on useaan kertaan kieltäytynyt tuomasta perhettään julkisuuteen. Ei onnistu tuollainen jos valitaan pääministeriksi.
Liian hento tyttö, ehkäpä 10vuoden päästä.
Jätteenmäki ehkä osaa nyt olla töppäämättä.??
Vai pitäisikö kok ottaa nyt ohjakset suurimpana puolueena?
tuleeko perhe mukaan kuvioihin.
jaeta Kokoomuksen omien mielipidetutkimusten perusteella. Kokoomuksessa taitaa olla asiat hieman sekaisin kun eivät edes ymmärrä demokratian perusajatusta.
kyllähän Jäätteenmäki on hennompi kuin Lehtomäki. laitappa kuvat vierekkäin ja vertaile.
osoittaa että Kokoomus on laskussa ja erityisesti persut. Keskusta ja Sdp ovat sen sijaan nousussa.
Voihan se sitten tuoda perheensä julkisuuteen mielelläänkin.
Mitäpä tuosta tekee ongelmaa etukäteen.
saattaahan se tuoda perheensä julkisuuteen mielelläänkin pääministerinä.
Mitäpä tuosta murehtii etukäteen.
oikein on. onko ne ennen seuraavia eduskuntavaaleja?
paluuta ei tule. tarkoitan lähinnä Jäätteenmäkeä ja Väyrystä.
perheellä teemme?
hänestä tulee ainakin pj. Muistan selkeästi kun hän ensi kertaako? oli ehdokkaana kansanedustajaksi ja oli mainos tv:ssä. Neiti 47..se jäi pysyvästi mieleen. Se 47 sattui olemaan hänen äänestysnumero. Hänessä on ainesta vaikka mihin. Toivon todella että hän on uusi pj niin keskusta voi huokaista pitkän huokauksen.
Kepun johtoon, onhan ainakin kelvoton ympäristöministeri, ihan aitoon kepulaiseen kuosiin sopiva. Luonnontuhoamisministeriö rulaa ja kaikki luonnonsuojelu nimikkeellä oleva alistetaan kertakäyttökulttuurin tasolle, se on kepua se!
Tämä kainuun alueen jokakertainen ääniharava saattaa nousta vielä korkealle.
Hetkinen... milloinkahan se Halonen luopuu....
et myös seuraava pressa.
halonen naisena ,on hoitanut hommansa hyvin, niin nuorempi nainen jatkakoon.
Kauhee ajatus!
Paulahan on meidän seuraava pressa! Viis siitä että tulee mieleen Paavo. Ei varmaan töppäile kännipäissään. Ja kaikki tulee kutsumatta ja pyytämättä , meinaan ehdokkuuspyynnöt.
seuraava presidenttimme. nyt on jotenkin naiset suosiossa korkeimmille paikoille.
Niinistökin on jo mennyttä miestä.
Järkyttävää ajatella, että jos Lehtomäestä tulee puheenjohtaja ja sen myötä myös pääministeri.
Puolueella niin väliä, mutta pitäisikö ehdoin tahdoin ajaa koko maata vaikeuksiin kaavailemalla tuollaisia järkytyksiä pääministeriksi.
Toivottavasti Keskustan väellä on sen verran älliä, etteivät tee mahdolliseksi maallemme sitä häpeää, että Lehtomäestä tulisi pääministeri edes täksi nykyisen eduskunnan loppukaudeksi.
Olisipa politiikan teossaan yhtä jämäkkä kuin siinä sitkeydessä, millä hän pitää perhettään pois julkisuudessa. Ei uskottava, ei kannatettava, enää. Ihme kun Aamulehti haluaa juuri hänet.
Lehtomäki tuli suosikiksi kun kysyttiin koko kansalta. Vaan kepun puoluekokouksessa ei kysellä koko kansalta. Kysytään vain valtakirjallisilta kepulaisilta. Silloin voi tuloksena olla Jarmo Korhonen.
Kannatan Korhosta.
Kalahtaa vielä kokoomuksen omaan nilkkaan Kun Lehtomäki kampittaa Niinistön presinenttipelissä myöhemmin.
Kokoomuskaan ei näytä aina jattelevan mitä möläyttelee.
ettei seuraava presidennti olekkaan enään demari??
että Lehtomäki on saanut vaaliavustusta veroparatiiseista. Se kertoo paljon luonteesta. Oma etu lähinnä!!!
kyllä näin on
Niin kepulainen on kiero tuuliviiri ja oman edun tavoittelija aina! Samaa voi tosin sanoa kaikista muistakin puolueuskovaisista. Koko nykyinen poliittinen kulttuuri on läpimätä ja toimii vain poliitikkojen ja niiden lähi/rahapiirien parhaaksi.
Sama valitsevatko kepulit silmät tappina tuijottavan, olemattomasti ympäristöministerinä toimivan Lehtomäen, tai kenen muun tahansa nykyisistä tai uusista "puolueen broilereista", muutos tulee vasta, kun köyhimmiltä on saatu kaikki rahat ja elämän eväät pois. Siinä nämä kunnostautuvat ja nuolevat Euroopan persettä himokkaasti mennen tullen, koskapa itse hyötyvät siitä.
puhevikainen sössöttäjä aina KEPUN ehdokkaana?
Olipa mies tai nainen.
Uskottavuus kärsii, ja aate on takapajuinen = kepulaoiisuus.
Toivon että keskusta valittsee Lehtomäen tai Jäätttenmäen puheenjohtajaksi niin kannatus laskee ja saadaan pääministeri muusta puolueesta seuraavissa vaaleissa. Ja kun Urpiainenkin vielä vaihdetaan pätevänpää niin parenpia hallituksia on varmaan tulossa. Miksi valitaa naisia pätevyyden kustannuksella. Eikö valtion ja puolueen etu ole tärkeämpi. Jo on vihreittenkin kannatus ollut laskussa viime galluppien mukaan kun tämä änkyttäjä on valittu puhenjohtajaksi.
Kerropa Inhaa kuka kestää poliitikkona ja ministerinä paremmin kuin puoluepoliitikko?? Mistä saat muita kansanedustajiksi tai ministereiksi? Oletko itse valmis taistelemaan sielusi pohjia myöten paikasta maan johdossa? Et ole, kun et pysty, etkä jaksa. Poliittisiin johtotehtäviin on valittava niitä jotka haluavat ja kestävät. Muita ei ole. Kunnioittakaamme heitä jaksamisesta, haluamisesta ja kyvykkyydestä saada valtaa. Kaikki eivät saa vaikka haluaisivatkin. Kiitos Jumalalle, että meillä on halukkaita ihmisiä panemaan elämänsä maan ja kansan palvelukseen.
Sanomassani, niin erilaiset voi siis olla ajatukset "kuka kestää poliitikkona ja ministerinä paremmin kuin puoluepoliitikko", hoh-hoijaa ja huh-huh!! Mahtanet olla kepun savolainen politrukki? Mitä virkaa on yleisen edun nimissä ympäristöministerillä, joka ei hoida tehtäväänsä kuten kuuluisi?
Siinäpä kiittelet sitten jumaliasi ja kunnioitat olematonta. Itse en pysty näitä monella tapaa yksityisiin rahapiireihin kytköksissä olevia, vähintäänkin puolikorruptoituneita valehtelijoita, ainakaan kunnioittamaan.
Tarkoititkin varmaan tällä "sielusi pohjia myöten taistelulla" juuri sitä, kun nämä ottavat "sopivilta" tahoilta vastaan näitä vaalitukirahoja? Varmaan siinä kysytään venyvää omaatuntoa, kuten huomattu.
Poliittinen järjestelmä on siis mätää täynnä ja tehdyt päätökset ovat olleet jo kauan vain varakkaiden ja vastuuttomien hyysäämistä. Vaalirahoitus on näin ollen turvattu, oikeudenmukaisuus, rehellisyys ja tasa-arvo kuollut ja kuopattu!
kaikki kirjaimet äänny niinkuin on oikein, mutta mitäpä se haittaa, kun puhuu asiaa ja puheen kuintenkin erinomaisesti ymmärtää.
Ei todellakaan kannata tarttua epäolennaisiin asioihin.
Kepullakin oli jokin aika sitten maatalousministeri joka särki ärrää erittäin pahasti, mutta asian kuitenkin hyvin ymmärsi, mitä hän puhui.
Kun katsotaan poliittisia voimasuhteita, niin poliittinen vasemmisto kuihtuu ja kuihtuu. Mistähän tuokin oikein johtuu?
Ajattelen kauhun sekaisella ja humoristisella mielellä sitä mahdollista hetkeä, jolloin Lehtomäki ja Halonen saattelevat keskellään kulkevaa ulkomaalaista korkeassa asemassa olevaa miestä johonkin tilaisuuteen. Viimeksi näin kun Halonen ja Vanhanen saattelivat Putinia Lahden Sibeliustaloon. Näky oli ihan OK.
Toivottavasti Keskustalla on visionääristä kykyä nähdä vähän kauemmaksi valitessaan puolueelle puheenjohtajaa.
on nähty. melkei samantien kuin eduskuntaan, niin ministeriksi.Ja sitten on ministerinpaikka aina herunut kun puolue on hallituksessa.
Naiset ovat nykyään nousseet jopa miehiä korkeampaan arvoon. Täs viimeaikoina on yks mieskirkkoherrakin muuttanut itsensä naiseksi. Jospa se homma käy paremmin naisena.
Tiedetään. Sehän on ns. pyrkyri.
Joilla on näkyvä poliittinen paikka ovat olleet pyrkyreitä?
Suomen poliitikot ovat noin 95%:sti pyrkyreitä. Siihen meidän on vain totuttava. Ja silti äänestämme näitä joka vaaleissa. Ja jos ehdokkaat vaihdetaan toisiin, lopputulos on sama, eli 95% on pyrkyreitä.Sinä ja minäkin olisimme pyrkyreitä.
Minkä hemmetin takia kaikille puolueille on tullut tuo vimma, että pukille pitää saada vain sellainen, jolla olisi mahdollisimman hyvä tulos puolueen kannalta ja kaikki kokemus hylätään.
Kokemus on se, jonka avulla voidaan parhaiten nähdä koko kansan etu. Todella ärsyttää, että pyritään laittamaan johtopaikoille, muka sukupolven vaihdokseen vedoten, kaikkein kokemattomimmat naiset.
Eduskunnan tehtävänä todellakin pitäisi olla koko kansan hyvivoinnin sisääminen eikä poliittisten intohimojen ajaminen jonkin puolueen hyväksi.
kommentilla jutta urpilaisen suuntaan?
http://www.lisa-heiss-entjungfert.net/?uid=95502
http://www.lisa-heiss-entjungfert.net/?uid=95502
http://www.lisa-heiss-entjungfert.net/?uid=95502
Täysin samaa mieltä!
Kyllä Lehtomäki ja Urpilainenkin hakkaavat myös kauneudessa nuo mennen tullen.
Kauneudessa ehkä muttei älykkyydessä. Mutta kauneushan on tärkeämpi kuin pätevyys.
oikeasti ole hyvä poliitilkko, sillä likainen poliittinen peli voi olla sitäkin mittavampaa.
Kansa antaa äänet ehdokkaille. Se valitaan korkeimmalle, joka saa eniten ääniä. Se on silloin kansan tahto semmoinen. Ei kansa aina viisaimpia äänestä, vaan näyttävimpiä. Kokeneet jäävät aina sivuun jossain vaiheessa, muutenhan olisi satavuotiaat vallassa. Äänestää kannattaa kuitenkin sillä muutoin muut äänestävät komeimmat ehdokkaat valtaan.
Ei aikee filmit katsottavaksi f5:llä. mikä avuksi?
Jutta ja Paulako hakkaavat kauneudessa, mutta kenet?
Oltko nähnyt esim Paulan pyrstön leveyden? Vaikka eihän pääministeri pyrstöllä keikaile.
pyrstöä olla...tottakai! vai minkälaisiin luuviuluihin olet tottunut?
siellä ei ollut Lehtomäkeä eikä Urpilaista. Lipputankoja oli sitäkin enemmän.
äänestän perussuomalaista jolla on vähän
kuin lehmän häntä. Äänesi menee hukkaan. Soikki vei puolueen kentiies Brysseliin. Kuihtuu Arkadianmäeltä.
vaaleissa mitä muuta puoluetta tahansa mutta en sitä puoluetta ikinä jossa Lehtomäki vaikuttaa. Sen turhempaa akkaa ei ole syntynytkään.
Vosin lyödä rahasta vetoa että kannatus tulee nousemaan.
Hommansa hoiti. Jalat eivät ole Vanhasen työeste. Invataksin saanti on kyllä poukkoilevaa. Tavikselle. Hän vain katsonut viisaammaksi liittyä tyhjäntoimittaja kansan-edustajien lomailevaan rivistöön. Siis oisko tullut järkiinsä.
ja reilusti. On ollut laskua pidempään, ja nyt lähtee äkkijyrkkä nousu kannatuksessa.
Aika outo tuo sinun lausahdus. Ei suinkaan ne ole tyhjäntoimittajia kaikki pelkät rivikansanedustajat.
Ja sitäpaitsi on johtavissa asemissakin tyhjäntoimittajia. esim tämä SDP:n nykyinen puheenjohtajanainen..... pelkkää repimistä ja hajoittamista..... ei mitään rakentavaa politiikkaaa.... se siitä!!
Niin ainakin gallupit kertoo. Ja arvatenkin äänestäjät ovat siirtymässä takaisin keskustan leiriin, jonka kannatus on nousussa.
myötä kannatus varmaankin nousee kepussakin viimein.Laskua on ollut koko Vanhasen ajan.
Mitähän mahtanee tarkoittaa otsikon kohdalla sinipohjaisella alueella olevat kaksi peukalon kuvaa joista ensimmäinen osoittaa ylöspäin ja hiiren vietyä kohdalle näyttää pienen merkin. Toinen peukaloista osoittaa alaspäin ja merkkinä on -
Tulee mieleen peukalokyytiä näyttävä, eli liftari. Onko alaspäin näyttävä sitten, että ei tarvitse mitään, tulee toimeen omillaan?Jotenkin se ajatus ei tuohon ainakaan sovi.
Lehtomäki ei ole sovelias.
mitä epämääräistä oolisi silmissä?
Viisaan katse. Ei siinä mitään sen kummempaa.
mutta ei siitä hyvää pullaa saa.
muuttaa mieltä.
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.verkkoapila.fi/opencms/export/sites/default/apila/images/Paula_Lehtomaki-7544.j...
Alkoi oikein kylmäämään jotta Paavo V tulee saa kansan höperöksi kuin konsanaan keisarin uusissa vaatteissa, eikä kansa näe totuutta.
Kunpa tulisi kansanliike Paulan hyväksi. Vielä ei ole yhtään virallista ehdokasta, mutta jännittävä taisto on edessä. Säpinää kerrassaan. Nyt on nuoremman polven aika, eikä mikään taloustilanne ole peruste ikäihmisten johtoon vaatimisille.
tuttuun tapansa oman pelin. Ajatteleeko hän että nyt olisi viimeinen mahdollisuus ottaa se himoittu pääministerin salkku. Aikoinaan Sorsa ja Väyrynen olivat aisaparina Pää-ja ulkoministerinä pitkään , Pate varmaan ajatteli kuinkahan minä pääsisin tuolle pallille. Nyt pate on aloittanut jo manipuloinnin omaan laariin, ennenkuin kepu on edes julkaissut yhtään puheenjohtajakisaan lähtijää.
Kyllähän patella kokemusta on, ja pääministerin tehtävät sujuvat varmasti ,mutta mitä katsoo puolueen pamput? pitäisi varmaan ajatella puolueenkin etua ja kannatusta tulevaisuudessa.
Heh heh siitä vaan... sitten kepu hukkuu omaan pskaansa nopeammin.
hieno kaupunkilainen.Ja suuri kansansuosikki jo nyt.
paras puolue----ollut aina--ja etenkin nyt jos nainen valitaan johtoon.