tulevaa vuotta 2010 kaikille! Rakettien pauke kuulunut jo pari päivää, vanhaa vuotta hyvästellänee hyvissä ajoin. Naapurin rouvasta kun olen aikaisemminkin täällä kirjoitellut, niin mainitsenpa nytkin: Eli pari päivää sitten olimme yhtä aikaa kaupan pihassa. Kuului paukahdus - naapurin rouva punehtunein kasvoin sanoi "RAKETTI", mutta jostain kumman syystä hameen helmat lepatti eikä rakettimaista valoa näkynyt taivaalle piirtyvän. Mikä lie ollut? Suloista tulevaa vuotta!
Hyvää, oikein hyvää
Imala...
3
331
Vastaukset
- uutta vuotta
Imelälle kanssa kivat vaihdevuodet.
- ninro
tässä on naapurin rouvana mitään selitellä. Eivät mee kummiskaan läpi nuo selitykset. Minäkin sitä paukahdusta säikähdin luulin se tulevan naapurin rouvasta. Mutta tarkemmin mietittyäni kyllä se varmaan oli se paljon puhuttu "raketti". Tai mistäs minä sen tiedän. Tätä asiaa pitää nyt ihan miettiä ja pohdiskella. Hyvää loppuvuotta kaikille ja onnekasta vuotta 2010.
kyllä juksata :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.326737- 394182
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843410- 173356
- 122417
- 302415
- 251952
- 1621946
- 301803
- 1051402