Onko tämä Espoon ammuskelu näitä illuminatin projekteja?
Pisti silmää uutisessa, että ampuja pukeutunut mustiin.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/12/espoon_sellon_kauppakeskuksessa_ammuttu_ainakin_neljaa_-_ampujaa_etsitaan_yha_1331536.html
Niin oli pukeutunut mustiin Jokelassa ja Kauhajoellakin.
Ampuuko tekijä itsensä?
Onko teolle mitään motiivia?
Jos ampuu, ja motiivia ei löydy, niin viittaa vahvasti näihin illuminatin projekteihin, näihin väitettyihin projekteihin jota heillä on, mm. kaiken valvonnan lisäämiseksi, että ihmiset olisivat peloissaan, aseriisunta, ym. ym.
Tuleeko nyt joku päättäjä/viranomainen, ja sanoo, "suomessa on väestöön nähden liikaa aseita, tämä ei voi jatkua"?
Jos ampujalla ei ole mitään motiivia teolleen, sekä jos hän kuolee, sekä jos ase on vielä luvallinen, niin vaikuttaa klassiselta illuminati operaatiolta?
Pitäisi ihmisten nyt ruveta käsittämään, että näitä ampumisia on vähän turhan usein, sekä kun ne tekee aina saman kaavan mukaan joku mustiin pukeutunut ihminen ja tämä tekijä ei ikinä jää henkiin, vaan illuminatin projekteihin kuulemma kuuluu, että ampuja aina ampuu itsensä yms. joka tapauksessa ei jää henkiin.
Seuratkaa tilannetta, miten media käsittelee asiaa, ketkä poliitikot, päättäjät tulevat sanomaa mitäkin ja sanovatko he, että kaikkea valvontaa täytyy lisätä, sekä aseet on kiellettävä.
Pisti silmää uutisessa, että ampuja pukeutunut mustiin.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/12/espoon_sellon_kauppakeskuksessa_ammuttu_ainakin_neljaa_-_ampujaa_etsitaan_yha_1331536.html
Niin oli pukeutunut mustiin Jokelassa ja Kauhajoellakin.
Ampuuko tekijä itsensä?
Onko teolle mitään motiivia?
Jos ampuu, ja motiivia ei löydy, niin viittaa vahvasti näihin illuminatin projekteihin, näihin väitettyihin projekteihin jota heillä on, mm. kaiken valvonnan lisäämiseksi, että ihmiset olisivat peloissaan, aseriisunta, ym. ym.
Tuleeko nyt joku päättäjä/viranomainen, ja sanoo, "suomessa on väestöön nähden liikaa aseita, tämä ei voi jatkua"?
Jos ampujalla ei ole mitään motiivia teolleen, sekä jos hän kuolee, sekä jos ase on vielä luvallinen, niin vaikuttaa klassiselta illuminati operaatiolta?
Pitäisi ihmisten nyt ruveta käsittämään, että näitä ampumisia on vähän turhan usein, sekä kun ne tekee aina saman kaavan mukaan joku mustiin pukeutunut ihminen ja tämä tekijä ei ikinä jää henkiin, vaan illuminatin projekteihin kuulemma kuuluu, että ampuja aina ampuu itsensä yms. joka tapauksessa ei jää henkiin.
Seuratkaa tilannetta, miten media käsittelee asiaa, ketkä poliitikot, päättäjät tulevat sanomaa mitäkin ja sanovatko he, että kaikkea valvontaa täytyy lisätä, sekä aseet on kiellettävä.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jos tekijä kuolee, jos tekijän ase on luvallinen, niin sanoisin, että kyse on illuminatin projektista.
Uudenvuoden aatto, kauppakeskus.
Näin illuminati saa maksimoitua pelon ja kauhun, sekä kun tämä uudenvuoden aatto on juhlapäivä, niin saadaan ihmisten alitajuntaan syövytettyä tämä kauhutapahtuma.
Katsokaa mitä Holmlund, Vanhanen, Paatero kommentoi tilannetta.
Syyllistetäänkö taas metsästäjiä ja ampujia, sekä sanotaan, että suomalaisilla on liikaa yksityisaseita, sekä että vain viranomaiset tarvitsee aseita.
mind controlko? Tiedustelupalvelulla on hienot tekniikat.
Vuosikymmenien chemtralien levitys on tehnyt suomalaisista maanisdepressiiviä ja epäinnovaatisia ja väsyneitä. Suomi oli kovassa nousussa 70-80-luvlla, mutta kaikki lopahti, koska Suomesta olisi tullut tod.näk Kiinan kaltainen supervaltio ja uhka, ja sehän ei käynyt päinsä.
Kunhan heitin jotain...
Itseasiassa tämähän lisää aseita, pian jokainen joutuu pitämää asetta kadulla että tohtii liikkua.
Toinen on että riisutaan kaikki aseita, myös puoltusvoimat lakkautetaan Suomesta.
Tämä voisi hyvinkin olla illuminatin tekosia.
Vuoden viimeinen päivä, painetaan värähtelytaajuudeta mahdollisimman alas tällaisellä terroriteolla.
sen peräpäänne vaikka ehkä teidän ÄO:nne vaatii moista salaliittoteoriaa. Todellisuudessa kyse on joko mielenhäiriöstä, alamaailman ryhmien keskinäisestä nahistelusta tai huume/muiden pimeiden velkojen perinnästä.
Miksi aina pitäisi hakea selitys jostain olemattomasta? Olette vissiin saaneet täällä liian kauan kehitellä näitä outoja ideoitanne, niin uskomattomilta ne näin maallikosta kuulostavat.
ryhmien, tarkoitatko eliittiä? Vanhasta? Kataista? Vapaamuurareita? Ne on niitä alhaisempia meikäläisen silmissä ainakin.
peruskoulukin kesken, kun on noin vahva herraviha. Tuollaiset puheet ovat tyypillisiä liimanhaistelijaluusereille, joilla ei koulu sujunut ja elämä potkii muutenkin päähän. Eläkeläinen on oikeassa. Juttunne ovat vähintäänkin omituisia. Mitä tahansa tapahtuu, niin illuminaati on mielenhallintoineen asialla.
Ei saakeli yli kymmenvuotiaat voi enää olla noin tyhmiä ja tietämättömiä.
lasketaan erilaisia rikollisryhmiä joihin luettelemasi henkilöt eivät kuulu. Vapaamuurareista olen kuullut huhuja mutta en heitäkään oikein tuohon alamaailmaan osaa laskea. Uskon pikemminkin kyseessä olevan lähinnä herraseuran jolla on outoja harrastuksia joskin muille harmittomia. Liike-elämässä seuralla saattaa olla merkitystä kuten tuttavapiirillä yleensäkin.
väärässä. Syy lieneekin mustasukkaisuus tai ihmissuhteet yleensä. Lisäksi illuminaatteihin on tullut musta aukko, nimestä päätellen epäilty ei aivan kuulu arjalaisten parhaaseen A-ryhmään.
NWO-media pureutui heti oleelliseen.
"Finland enjoys a strong tradition of hunting and has a high proportion of gun ownership, with two million firearms owned in a nation of five million people."
http://www.cnn.com/2009/WORLD/europe/12/31/finland.shooting.shopping.mall/index.html
illuminatilla tänään juhlat onnistuneen operaation johdosta, illut poksauttavat shampanjapullot auki ja saa taas tekosyyn purkaa kansalaisoikeuksia, sekä luoda kaikkia "kivoja" lakeja?
Eli rajat kiinni!
pahasti hoidon tarpeessa koko porukka.
Liikaa masennuslääkkeitä popsittu taas?
http://www.ssristories.com/index.php
Onkohan tämä ampuja ollut joskus armeijan tai vastaavan tahon hommissa? Mielenhallintaoperaation mahdollisuutta ei voida laskea pois. Jossain on väitetty että ammuskelussa oli kyse mustasukkaisuudesta koska ampujan ex-nainen työskenteli kauppakeskuksessa. Miksi ampuja sitten ampui muitakin kuin exäänsä?
Ampuja on löydetty kuolleena.
Tunsi aseet hyvin ja oli saanut koulutusta niiden käyttöön. Miehen kaikkia taustoja ei Suomessa tunnettu... UCK:n miehiä siis. Amerikkalaisten kouluttama?
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/ampuja-tuntee-aseet/518289
USA:n liittolainen.
UCK oli USA:n terroristilistalla, kunnes USA ja NATO sai tuosta järjestöstä liittolaisen, kun USA/NATO terrori pommitti Jugoslaviaa.
Vahva epäilys on, että tämä Espoon ampuja on UCK:n jäsen, jolla rikollinen tausta.
Tässä UCK:n yksi johtajista, joka täysin rikollinen.
Hashim Thaçi (s. 24. huhtikuuta 1968, Burojë/Broćna, Kosovo) on Kosovon demokraattisen puolueen (PDK) puheenjohtaja ja entinen Kosovon vapautusarmeijan UÇK:n poliittinen johtaja. Länsimaat pitävät tätä albaanien järjestöä terroristijärjestönä ja Hashim Thaçin tekemät useat serbipoliisien ja – siviilien murhat 1992–1996 tekivät hänestä etsintäkuulutetun rikollisen. 11.07.1997 Pristinan tuomioistuin tuomitsi hänet kymmeneksi vuodeksi vankeuteen terrorismista. Myös Haagin kansainvälinen sotarikostuomioistuin tutkii Hashim Thaçin toimia UÇK:n sotilaallisena johtajana ja valmistelee syytteitä kansanmurhasta ja rikoksista ihmisyyttä vastaan.
Prištinan yliopistossa filosofiaa ja historiaa opiskellut Thaçi nousi UÇK:n johtoon maaliskuussa 1999. 17. marraskuuta 2007 pidetyissä parlamenttivaaleissa Thaçin johtama PDK sai 34 prosenttia äänistä ja julistautui vaalien voittajaksi.
Saksan tiedustelupalvelu Bundesnachrichtendienstin ja Bundeswehrin raportin mukaan pääministeri Thaçi, entinen pääministeri Ramush Haradinaj ja parlamenttiryhmän puhemies Xhavit Haliti sotkeutuneet syvälle paikalliseen rikollisuuteen. 1990-luvun lopulla Thaçi johti koko Kosovon alueella toimivaa rikollisverkostoa. Lisäksi hänellä on kontakteja Tšekin ja Albanian mafioihin ja hän on tilannut palkkamurhaaja 'Afrimilta' ainakin 11 murhaa.[1]
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hashim_Thaçi
Tuossa tuo murhaaja on USA:n johdon kanssa hyvissä väleissä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Tiedosto:Kosovo_Unity_team_and_Rice.jpg
Tässä kuvassa tämä rikollinen kättelee nykyistä Ranskan ulkoministeriä, sekä NATOn silloista sotilasjohtoa.
http://www.zpub.com/un/clark.jpg
Suomessa näistä asioista ei saa puhua, koska Martti Ahtisaari oli keskeisessä asemasa Kosovon ryöstössä.
Katsokaa valtamediaa, alkanut jo lässytys, että suomessa on liikaa aseita blaa blaaa, vaikka tällä ampujalla ei ollut mitään lupaa mihinkään aseisiin.
Palvelee taas tämä tapaus illuminatin NWO suunnitelmia.
Ja kovin on outoa, että tämä mies ampui täysin sivullisia, sekä sama kaava, että hänet löydettiin kuolleena.
Uutisoidaan että saadaan kansan mielipide suunnattua ja voivottelua!
Hallitus kreikassa suomessa olisi ollut renesanssi 10 kertaa.
Niin niin.. nyt kyllä pitää taas tiukentaa lakia ja kytille lisää rahoja eix juu,
On se hirveetöööö,
No niin!!!
Bilderberg- Vanhanen antoi tällaisen lausunnon.
Pääministeri Matti Vanhanen esittää osanottonsa uhrien omaisille ja läheisille Espoon ampumistapauksen johdosta. Vanhasen mukaan huomio täytyy kiinnittää erityisesti siihen, miten ampuja oli saanut aseen käsiinsä.
- Huomio kiinnittyy käsiaseiden suureen määrään maassamme. Tällaisten murhenäytelmien ennaltaehkäisemiseksi tarvitaan hyvin laajaa yhteistyötä yhteiskuntamme sisällä, Vanhanen sanoo.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/12/vanhanen_murhenaytelmien_ehkaisemiseksi_tarvitaan_yhteistyota_1333889.html
Vetäkää johtopäätökset, mitä tulee tarkoittamaan...
Siis ei perkele!!
Luvalliset käsiaseethan oli tämänkin syynä Vanhasen mielestä.
Vanhasen viesti oli selvä.
Ensi vuonna lähtevät pistoolit ja revolverit kansalta. Asiaa on hierottu jo pitkään ja valmisteilla oleva aselaki on tuomassa tiukennuksia. Tämän varjolla lakiesitystä voidaan tiukentaa vielä entisestäänkin, vaikka ampujan ase oli luvaton, luultavasti Mustamäen torilta satasella hankittu 9 mm Makarov.
Paitsi tietysti nämä rikollisten luvattomat pyssyt jäävät edelleen tuottamaan meille uusia uutisia.
harrasta ampumaurheilua tai toimi virassa, jossa asetta kannetaan, niin miksi pitäisi omistaa käsiase. Ampumakerhot voisivat säilyttää harrasteaseet niin, ettei sitä tarkkuuspistoolia ensimäisenä haettaisi kun portsari nostaa kämmenen pystyyn.
Metsästysaseitahan ei kai olla kieltämässä. Missä siis mättää?
Tämä äärimmäisen ikävä tapahtuma on varmasti mieluinen tahoille jotka haluavat kerätä aseet kansalta. Tällaisia välikohtauksia on sattunut useissa maissa ennen kuin aseiden omistus on kansalaisilta kielletty. Tutkikaa vaikka aluksi ns. Port Arthur Massacre -tapahtumaa. Se on selkein esimerkki tiedustelupalveluiden järjestämästä false flag/psy-op operaatiosta. Herätkää!!!
Eikös molemmat koulusurmaajat vetänyt niissä ampumaharjoitusvideoissa kättä tyhjään päähän, Suomen armeijassa opetetaan, ettei tyhjään päähän vedetä kättä, amerikoissa kuitenkin tämä on tapana. Oliko ampujilla yleisöä, ehkä CIA mies jota tervehdittiin.
Kauko-ohjatut koulutappajat.
Kirjoittanut: Mielenhallinta 7.11.2007 klo 21.58
Ovatko ammuskelevat koulupojat ohjelmoituja tappamaan:
http://www.mantta.fi/~patato/cef1345.html
”Näinhän opetettiin FBI-akatemiassa.”
Kirjoittanut: Sanna Sillanpää 7.11.2007 klo 22.17
Sannakin toimi kuin hypnoosissa.
Metron kirvesmurhaajakin
Kirjoittanut: kuuli ääniä 7.11.2007 klo 22.36
Metron kirvesmurhaajakin kuuli ääniä päässään:
http://www.raven1.net/v2succes.htm
Samoin ministerin murhaaja.
Kirjoittanut: Mielenhallinta 7.11.2007 klo 22.42
Samoin joku vuosi sitten Ruotsalaisen naisministerin murhannut serbi kuuli päässään ääniä, jotka käskivät murhaamaan.
Tiesit kai
Kirjoittanut: sen, 8.11.2007 klo 04.20
että on olemassa patentoituja laitteita, joiden avulla kyetään saamaan aikaiseksi samanlaisia päässä puhuvia ääniä, kuin mitä esiintyy psykoositilojen aikana?
Mark Chapman
Kirjoittanut: aani puhui 8.11.2007 klo 03.38
Mark Chapman lensi edestakaisin jonnekin CIA:n paikkaan aivopestavaksi ennen kuin "ampui" John Lennonin. Muistaakseni Chicagoon.
Luin joskus, etta on mahdotonta, etta Mark ampui Lennonin. Hanet on aivopesty ja hanelle annettiin kuuma ase kateen. Lennonin poika Sean sanoi muistokonsertissa jotenkin nain: "I'm not supposed to say anything, but..." Miksi han ei saanut puhua isansa muistokonsertissa, kun se hirvio vaimoksikin sai sanoa jotain? Sean tietaa miksi hanen isansa kuoli. se ei ollut Markin laukauksesta.
Kuuluivat samaan
Kirjoittanut: ampumaseuraan. 8.11.2007 klo 08.24
Jokelan pyöveli muuten liittyi pari viikkoa sitten siihen täsmälleen samaan ampumaseuraan, johon Sillanpääkin aikoinaan kuului.
Eikö tämä todista sitten
Kirjoittanut: sen 8.11.2007 klo 15.24
että siinä salaseurassa asennetaan mielenhallinta siruja.
Kauko-ohjattuja ?
Kirjoittanut: Tollo_Peloton 9.11.2007 klo 12.09
Jos tällaista tapahtuu niin se ei ole kuin tämän huonon yhteiskunnan tulos ja jos katsoo vähän tarkemmin että kuka on tällaisen huonon yhteiskunnan aikaansaanut. Sekä onnistunut aivopesemään miljoonien joukon nuoria mm. koulutusjärjestelmän avulla niin illuminatia on helppo syyttää ja osoittaa syyttävällä sormella.
Kyseinen ampuja ihaili Columbinen kouluverilöylyn tekijöitä sekä kannatti äärioikeistoa ja natsismia. Sekä ihaili mm. Stalinia...
Kyseinen Pekka-Eric ei valitettavasti tiennyt että tuon Stalinin Neuvostoliiton kommunismin takana olivat yksi ja sama rikollisjoukko (illuminati).
PSYOP jepajee
Suunta on nähtävillä.
Aseeton kansa ja eliittihallinnoi.
Kaksipiippunen juttu. Sitten kun tämä saadaan sovitettua niin meitä odottaa rajattomat resurssit avaruudessa. On kultaa ja on timanttia ja on alkaloideja. Ilmeisesti totuutta ei paljasteta koskaan. Money talks!
Neljäs maailmansota käydään kivin ja puukeihäin. NÄIN ON,
Kaikille foloille tiedoksi. Ihan hyvä että kritisoitte mutta muistakaa se kritiikki siellä hörhöpuolellakin. Jookostakookosta.
"vaikuttaa klassiselta illuminati operaatiolta?"
Vai oikein klassiselta. Onko sulla kaikki muumit kotona?