Mitähän kaikkea meille ei kerrota?

Mitähän kaikkea meille ei kerrota?
Lontoon taitoisille mielenkiintoista luettavaa:

"Shkupolli had no licence for his gun — reinforcing Finnish suspicions that Balkan gangs are involved in the illegal gun market"

"Police had Shkupolli on record: for illegal gun possession, assault and involvement in a shooting incident. "

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article6972377.ece
11383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko joku nähnyt kotimaan uutisissa tälläista kerrottavan?

Äänestä

Että miten saatasiin uusi aselaki vaikuttamaan balkaani jengien aseisiin??

Äänestä
  • koiran talutus hihnan käyttöä

    Äänestä

Poliisi ja ministerit sanoo ääneen lailliset aseet muttei näistä albaani maahantuojista mitään?

Äänestä

Jokainen rikoksiins syyllistynyt ulkomaalainen palautettakoon välittömästi kotimaahansa.

Äänestä
  • lähes kaikki balkanin, irakin, afganistanin, turkin ja somalianyms. "maahanmuuttajat" pitäisi lähettää takaisin..

    Äänestä

"Karoliininen instituutti Tukholmassa toteutettiin laajamittainen tutkimus mielenterveyden Kosovon albaanien asuu Ruotsissa, ja totesi, että monet kärsivät kliininen masennus ja post-traumaattinen stressireaktio. Samanlaisia havaintoja on tehty myös muissa maissa, jossa otettiin paljon Bosnian tai Kosovon pakolaisia aikana ja sen jälkeen Balkanin sotien. There seems to have been no follow-up study in Finland, which has been one of the strongest champions of an independent Kosovan statehood. Ei ilmeisesti ole seurantatutkimuksen Suomessa, joka on yksi vahvimmista mestareita itsenäisen Kosovon asema itsenäisenä valtiona".

Linkki sama lehti.

Meille haalitaan pakolaisia, mutta siihen päättyy heidän loppuseurantansa. Lisää vaan haalitaan ja jaetaan rahaa, jotta häviäisivät pimeään massan. Mutta sieltä heitä kuitenkin ilmestyy otsikoihin, kun raiskaavat, ryöstävät tai tappavat !

Äänestä
  • tutkimuksia ja varsinkin tutkimusten johtopäätöksiä, että sen rahoitus ruotsalaisten verovaroista on turvattu.

    Kaikki muu on paskanjauhamista.

    Äänestä

Eiköhän nuo ole ihan yhtä tarkkaan ja kaikki mahdolline kirjoitettu ihan suomen kielellä suomalaissa lehdissä. Ihan turha alkaa taas vääntämään jotain salajuoniteorioita.

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Sellon ampujaksi epäillyllä useita tuomioita erilaisista rikoksista/1135251814729

Äänestä
  • Unohtunut vaan kertoa se että poliisi epäilee suurempaakin aseiden salakuljetusta? Eikä missään suomen uutisissa ole tuotakaan mainittu tai sitä että olisi jo aiemmin ollut jossain ammuskelussakin mukana?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaahhas123223 kirjoitti:

Mitähän kaikkea meille ei kerrota?
Lontoon taitoisille mielenkiintoista luettavaa:

"Shkupolli had no licence for his gun — reinforcing Finnish suspicions that Balkan gangs are involved in the illegal gun market"

"Police had Shkupolli on record: for illegal gun possession, assault and involvement in a shooting incident. "

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article6972377.ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu