Alieneista

Miten liittyy topiikkin? no ei juuri mitenkään, mutta onko se sattumaa että rock´n´roll on paremmassa kovemmassa suosiossa ku hengelliset veisuut? Mitä jos alienit löytävät voyager luotaimen, keksivät kuinka se kultalevy toistetaan, ja sitte senjälkeen pistävät paluupostissa omalla luotaimellaan viestin että lähettää lisää chuck berry.n musiikkia :)

kun kreationisti kuitenkaan ei tiedä, tai halua tietää, tai kieltää tiedon, niin voyagerin mukana lähti useita musiikkikappaleita tuonne jonnekkin tähtienvälisenä "pullopostina", ja yksi kappaleista oli chuck berry.n Johnny B Goode.

1

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DarkNinjaHiiri

      Alienit lähettäisivät takaisin varmasti jotain psytrancen tapaista. Olethan huomannut kuinka populaari musiikin tempo (Beat Per Minute) on noussut samalla kun elämän rytmikin on kiivastunut lentokoneineen ja sähköposteineen.
      Viidakkokansan shamaanien noitarumpu ja käsintehdyt analogiset soittimet muuttuvat Ratakiskojen drum and bass:iin ja tietokoneiden piipitykseen sekä kovalevyjen rahinaan.

      Ymmärtääkö joku?

      http://www.youtube.com/watch?v=bzTE1qPTGGI&feature=related

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6567
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      243
      853
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe