Suomalainen tapa

"Shkupolli oli murhannut 1967 syntyneen ex-naisystävänsä kiduttaen, hyvin julmalla tavalla; hän oli mm. sitonut naisen tuoliin ja kaivanut tältä silmät päästä ja viillellyt hänet veitsellä hengiltä."

http://takkirauta.blogspot.com/2010/01/nyt-ottaa-shkupoliin.html
14205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tulee näkökulmaa asiaan.

Äänestä
  • tosi suomalaista kaivaa silmät pois päästä :) ihan oikeasti, mistä näitä sallisaaria sikiää?

    Äänestä

  • sairasta. kirjoitti:

    tosi suomalaista kaivaa silmät pois päästä :) ihan oikeasti, mistä näitä sallisaaria sikiää?

    kaivetiin muijan olessa elossa.. eli kiva kokemus kaikein kaikiaa tämä rikastuminen muijalle.

    Äänestä

Vaihteeksi ihan asiallista tekstiä.
Ei mitään mamut maasta heti tai Halla-aholaista arjalaista ylemmyyttä, vaan ihan järkevää mielipidettä maahanmuutosta. Tuollaista toivoisi lisää.

Äänestä

Wikipediassa "vendetta Albaniassa" tai "Vendetta" on suomeksi ja englanniksi juttua vendettasta. Kannattaisi lukea, ymmärtää ja hyväksyä lukemansa. Suukulli oli kotoisin maasta ja alueelta, missä vendettä elää ja kukoistaa. On elänyt aina ja elää maaliman tappiin..

Miten kuten vaan. Minä olen sitä mieltä, että tämä toteutti kulttuuriinsa olennaisena osana kuuluvan vendettan lain. Akka petti. Pahimmalla tavalla. Syy oli selvillä ja totuus oli löydyttävä ja Ja kun löytyi. Se oli kostettava. Vendettan vaatimus.

Aivan sama olisiko ollut "mutkarautaa" tai ei. Kosto olisi joka tapauksessa pitänyt suorittaa. Ja se suoritettiin. Ensin teräwällä todennettiin ja sitten, kun oli mutka mukana, käytettiin sitä. Suvun ja oma kunnia oli pelastettu ja omasta hengestä ei sitten enää niin väliä.

Nyt sitten olisi vendettan mukaan suukullin suvun jäsenten varauduttava Suomi-pojan kostoon. Ovat merkittyjä mualiman tappiin!

Äänestä
  • teksiä sinulla! Kuvasit juuri oikein mikä oli tämän "mustasukkaisuusyksittäistapauksen" todellinen syy.

    Äänestä

  • Tää vendetta eli verikosto on tuttu myös oman jo noin 500 vuotta kanssamme eläneen vähemmistön keskuudessa. Jään odottamaan kotouttamisen ihmettä, ehkä vuonna 3000.

    Äänestä

!!!!!!!!

Äänestä

.

Äänestä

Mistähän tämä "tieto" on peräisin? Mummovainaalta?

Äänestä
  • Poliisi on vuotanut tiedon ihmiselle, joka on kertonut eteenpäin. Kyllä ne sen hallitsevat, vrt. tapaus Inkinen.

    Äänestä

  • kuin seula. kirjoitti:

    Poliisi on vuotanut tiedon ihmiselle, joka on kertonut eteenpäin. Kyllä ne sen hallitsevat, vrt. tapaus Inkinen.

    Poliisi vuotaa kyllä mutta katsotaan mitä virallinen tutkinta sanoo.

    Äänestä

  • 6+4 kirjoitti:

    Poliisi vuotaa kyllä mutta katsotaan mitä virallinen tutkinta sanoo.

    Virallinen tutkinta ei tule johtamaan tekotavan julkaisemiseen. Lehdessä poliisi kertoi, että heillä ei ole mitään velvollisuutta julkaista murhien yksityiskohtia, ja tässäkin tapauksessa todennäköisesti tieto jätetään julkistamatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PalliSaari kirjoitti:

"Shkupolli oli murhannut 1967 syntyneen ex-naisystävänsä kiduttaen, hyvin julmalla tavalla; hän oli mm. sitonut naisen tuoliin ja kaivanut tältä silmät päästä ja viillellyt hänet veitsellä hengiltä."

http://takkirauta.blogspot.com/2010/01/nyt-ottaa-shkupoliin.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu