Hullut jenkkisotilaat tappoivat

lapset herätettiin ja pantiin käsirautoihin ja ammuttiin.
Siinä oli sivistysvaltion esimerkki maailmalle ja todella rauhan Nobeli meni oikealle miehelle...
Mikä tauti jenkkilää vaivaaa...
sotahulluus.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=16751

sairasta meininkiä
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

American military personnel are continuing to take their own lives in unprecedented numbers, as the wars in Afghanistan and Iraq wars drag on. By late November, at least 334 members of the armed forces had committed suicide in 2009, more than the 319 who were killed in Afghanistan or the 150 who died in Iraq. While a final figure is not available, the toll of military suicides last year was the worst since records began to be kept in 1980.

siis 334 jo tappanut itsensä mikä on enemmän kuin 319 kaatunutta tänä vuonna
voi sanoa, että opama tapattaa omiaan...
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=16814

Äänestä

A member of parliament from a neighboring province, Haji Farid, said after the aerial onslaught that "Every time an American soldier gets killed, they bomb an entire village." [4]
--- näin alas on jenkki vajonnut
missä on sivistys ?
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=16839

miten itseään sivistyneenä pitävä maa voi alentua tällaiseen siviilien teurastukseen ?

rikos ihmiskuntaa kohtaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8 lasta kirjoitti:

lapset herätettiin ja pantiin käsirautoihin ja ammuttiin.
Siinä oli sivistysvaltion esimerkki maailmalle ja todella rauhan Nobeli meni oikealle miehelle...
Mikä tauti jenkkilää vaivaaa...
sotahulluus.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=16751

sairasta meininkiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu