HARVINAISEN HYVÄ SUOMALAISEKSI ELOKUVAKSI ! VÄHÄLLÄ NÄYTTELIJÄ PORUKALLA TEHTY JA SANOMA MENI VARMAAN PERILLE ILMAN KIROILUJA ! NÄYTTELIJÄT LOISTAVAT JA EIKÄ TEESKENNELTY AITOJA ! KIITOS TÄLLÄISTÄ LISÄÄ SUOMEN KANSALLE !
Postia pappi Jaakopille
14
903
Vastaukset
- Gustaa
Positiivinen yllättys,juoneltaan selväkielinen ja näyttelijät loistavia.
- minä maalta
Kannatetaan, oli ihan katsottava tarina
- h.e.s:
Kävin katsomassa tämän elokuvan jo teatteri esityksenä, mutta minusta se vain parani toisella katselu kerralla.
Ei voi muuta sanoa kun että hyvä elokuva aikuiseen makuun.- siksi789
ei kolahtanut lainkaan, ihmeellsitä toljottelua ja hurskastelua. pointti ei selvinnyt mulle lainkaan, miksi tämmönen on tehty.
- alottaja
siksi789 kirjoitti:
ei kolahtanut lainkaan, ihmeellsitä toljottelua ja hurskastelua. pointti ei selvinnyt mulle lainkaan, miksi tämmönen on tehty.
Tämä oli hyvä esimerkki tämän päivän ihmisille , mikä hätä on SUOMESSA jostakin pitäs saada apu ja usein se haetaan päihteistä ym . on niin vähän ihmisiä jotka kuuntelevat lähimmäistään !
- commentti_
alottaja kirjoitti:
Tämä oli hyvä esimerkki tämän päivän ihmisille , mikä hätä on SUOMESSA jostakin pitäs saada apu ja usein se haetaan päihteistä ym . on niin vähän ihmisiä jotka kuuntelevat lähimmäistään !
"on niin vähän ihmisiä jotka kuuntelevat lähimmäistään ! "
Näinhän se on.
Turhan moni kantaa taakkaansa yksin, eikä sitten jaksakkaan.
Kristallikruunun vaihtuu hirttoköyteen -- kuten leilalla. - eka,toka
Ensimmäisellä katselukerralla keskittyi täysin jaakobbiib.
Toisella katselukerralla alkoi seurata tarkemmin Leilan raeaktioita.
Ja kerrankin sai repliikeistä selvää. Huolella tehty äänityöt. - nnininin
eka,toka kirjoitti:
Ensimmäisellä katselukerralla keskittyi täysin jaakobbiib.
Toisella katselukerralla alkoi seurata tarkemmin Leilan raeaktioita.
Ja kerrankin sai repliikeistä selvää. Huolella tehty äänityöt.kysyi minulta saisiko tätä elokuvaa mistään dvd:nä.
En ole tähän perehtynyt, joten tietääkö kukaan, että saako? - omaksiki.
nnininin kirjoitti:
kysyi minulta saisiko tätä elokuvaa mistään dvd:nä.
En ole tähän perehtynyt, joten tietääkö kukaan, että saako?Dvd:nä on myynnissä aika hyvin, cittarissa, anttilassa,jne...
- nnininin
omaksiki. kirjoitti:
Dvd:nä on myynnissä aika hyvin, cittarissa, anttilassa,jne...
kiitoksia
- meikäläinen tässä
pakko myöntää että oli hyvä leffa ja kosketti syvältä.
Jotenkin varsinkin se leffan loppu, missä Leila kertoo tarinansa, anteeksiantoa ja kaikkea,
sekä siihen täydellisesti sopiva ihana pianomusiikki taustalle.
Ei ollu kyyneleet kaukana näin miehenäkin!- liikutti
Mua itketti siinä kohtaa ekan kerran, kun Leila juoksee Jaakopin perään siinä kurasella tiellä, kuin muksu isänsä perään ja huutaa :Jaakob!
Leila tunsi ekan kerran huolta siitä jaakopista tossa kohtaa. - jakob=isähahmo
liikutti kirjoitti:
Mua itketti siinä kohtaa ekan kerran, kun Leila juoksee Jaakopin perään siinä kurasella tiellä, kuin muksu isänsä perään ja huutaa :Jaakob!
Leila tunsi ekan kerran huolta siitä jaakopista tossa kohtaa.Niin leilallahan ei isää lapsena ollut, ainoastaan mami from hell.
- pieneleistä
pieneksi vaatimattomaksi elokuvaksi hyvä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231853
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001640Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511215Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491098Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31978Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797