voi hyvä tavaton;) huomenta ihmiset ;)

pidä huoli ihmisestä,
minne ne muuten menisivät,
kyllä sinä tiedät ,
karhu voi ottaa sinut päänaluseksi,
ja niin onkin parempi.
m.r
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

älä koskaan ystävysty variksen kanssa!
biologi sanoi radiossa .
varis kiinntyy nopeasti se koputtaa ikkunaan jatkuvasti,
varis joutuu helposti psykoosiin.
t.f

Äänestä
  • älä elämää pelkää ,
    älä sen kauneutta kiellä.
    suo sen tupaasi tulla
    tai jos liettä ei sull,
    sitä vastaan käy tiellä,
    älä käännä sille selkää.
    k.s

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valk.susi-09 kirjoitti:

pidä huoli ihmisestä,
minne ne muuten menisivät,
kyllä sinä tiedät ,
karhu voi ottaa sinut päänaluseksi,
ja niin onkin parempi.
m.r

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu