keskustan tanssi tähtien kanssa on loputtava

kekkosta kaivataan

On otettava lusikka käteen ja hoidettava maan asiat kuntoon,ja nostettava suomi lamasta.Tämä idollissouv on kestänyt liian kauan. äänestäjät ovat kaikonneet keskustasta.Keskustan puheenjohtajaa ja pääministeriä ei enää voi valita OPPISOPIMUKSELLA..Nyt tarvitaan kokemusta,aivan sama onko kasvot kuluneet,imagolla ei lamaa hoideta,eikä köyhyyttä ja eriarvoisuutta poisteta,siihen tarvitaan kokemusta ja lujaa otetta.keskustan arvomaailmasta toisin ajattelijat ja puolueen hajottajat mitä on viimepäivinä jälleen ilmenny älkää vaivautuko. keskusta ei nyt kaipaa mitään sanomattomia miehiä eikä naisia.KEKKOSMAISTA OTETTA SUOMI NYT KAIPAA.

2

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin se vaan on

      sotkivat todella maan asiat

      • SYRJÄKYLÄT

        KULJE SYRJÄKYLIÄ PITKIN , AITTAPOLUN VIERTÄ, JA MUISTA KÖYHÄN ASIAA. JOS KESKUSTA TÄMÄN UNOHTAA SILLOIN SE ON KUOLLUT PUOLUE.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      114
      5356
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2196
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1756
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1116
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      112
      1079
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      82
      1022
    Aihe