Haluuttomuutta keskustan johtoon ilmassa

Näyttää siltä, että politiikan asialinjan edustajat kokevat kepun sisäisen tilanteen sellaiseksi, ettei ehdolle lähtö kiinnosta.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/81659-iso-nimi-ulos-ei-halua-suomen-paaministeriksi
199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei kenkään halua. Huijati nyt ovat asia erikseen, kuten omaan pussiinsa puhuva Kanki-Kaikkonen, se naistenlehtien kestosuosikki. Kanki siis. Toisaalta kepu tulee kärsimään vaalitappion, johtuen esimerkiksi kuntaliitoksista, jotka suosivat urbaaneja puolueita. Kepu on ollut liian avoimesti pääoman asialla, ja unohtanut alkiolaisen alkuperänsä. Lannaltahan ne kepulit haisevat vaikka kuinka olisivat pukeutneet Kaleva-pukuun, joka sentään on aina hyvä valinta - vaikka kepulille.

Onkin tehnyt mieleni kysyä kepuleilta, miksi nämä päästivät maaseudun autioitumaan, ja muuttumaan kesäasukkaiden hiekkaläjäksi, ja moottorikelkkasankareiden temmellyskentäksi, ja salametsästäjien paratiiksiksi. Olisi luullut tuon olevan ykkösasia, mutta nämä Kanki-Kaikkoset eivät osaa muuta kuin hamuta muiden keräämiä rahoja, ja työntää naamaansa jokaiseen televisio-ohjelmaan. Eivät siis ole mitään keulakuva-ainesta. Mutta aika aikaa kutakin, ja kepulia kepulin päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Transit_mies kirjoitti:

Näyttää siltä, että politiikan asialinjan edustajat kokevat kepun sisäisen tilanteen sellaiseksi, ettei ehdolle lähtö kiinnosta.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/81659-iso-nimi-ulos-ei-halua-suomen-paaministeriksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu