Tähän ei lihava bussikuski tule koskaan.

Eikä työtön liperiläinen,ja sekös potuttaa aivan munaskuita myöden.

http://www.europarl.fi/view/fi/jasenet/timo_soini.html
5162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keksisi...Soinin kuningastie on katkaistava.

pietu& käde.

Äänestä
  • Suomalaisissa on juuri nämä katkerat haukkujat itse täysin toopeja. Ja siksi ei muuhun pysty ! Taas kerran nähdään Soininkin kohdalla ja monen muunkin........

    Äänestä

ko. henkilöiden suhteen. Sulla taitaa olla ikävä noita hemmoja, kun jatkuvasti heistä viestität.

Äänestä

on lihava, siis todella lihava, mutta tuo bussikuski ei. Liperin miehen työtilanteesta en tiedä, eikä juuri kiinnosta. Soinin olisi syytä ottaa esimerkkiä tuosta bussikuskista, miten ylipaino hoidetaan asiallisiin mittoihin.

Äänestä

tietonsa, sillä moisia ylilyöntejä ei pitäisi uskottavana itseään pitävän ryhmän, julkituoda.
Voihan toki olla että ko. aloituksia tekevät nämä aivottomat joiden osuus todellisiin asioihin on m,arginaalinen, ja siten ohitettavissa. Mutta kokonaisvaltisen uskottavuuden nimissä olisi hyvä, ettei tälläisiä aivottomuuksia ilmenisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yltämään-.,.-., kirjoitti:

Eikä työtön liperiläinen,ja sekös potuttaa aivan munaskuita myöden.

http://www.europarl.fi/view/fi/jasenet/timo_soini.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu