Oletko ajatellut

moniko pettäminen johtaa hyvänkin parisuhteen loppumiseen?Moniko voi antaa anteeksi, kun petetään, en usko, että monikaan?Kukaan ei pettäessä varmaankaan mieti seurauksia. Tulee riiitoja, pieksetään toisiaan ja tapetaan. Sitäkö pettäjä haluaa?
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miesten kanssa. :))

Äänestä
  • .

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    .

    Mutta vältän tuntemattomia naisia.

    Äänestä

Vastaus on että parisuhde ei voi olla hyvä jos jompikumpi edes haluaa lähteä pettämään.

Äänestä

oli juuri tälläinen petturi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????????????????? kirjoitti:

moniko pettäminen johtaa hyvänkin parisuhteen loppumiseen?Moniko voi antaa anteeksi, kun petetään, en usko, että monikaan?Kukaan ei pettäessä varmaankaan mieti seurauksia. Tulee riiitoja, pieksetään toisiaan ja tapetaan. Sitäkö pettäjä haluaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu