Suomessa on menossa vastuunkantajien alasajo. Seinäjoella oli kuulemma 8v poika harhaillut pakkasessa kerhon johtajien tietokatkoksen takia. Todennäköisesti syyllistetään joku hoitaja tai johtaja raakalla ja tuhoavalla tavalla. Näin ajetaan Suomessa alas kaikki vastuunkantajat. Itse opena olen jo tehnyt selvät johtopäätökset - pitäkää muksunne - me nostamme vain palkan emmekä enää ota mitään vastuuta mistään koska aina kuitenkin rapsahtaa joku syyte jos jotain tekee. Näin suosittelen kaikille vastuunkantajille.
Taas lamauttava syytös !
Suomi alas vaa
5167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täytyy olla poikkeuksellisen avuton 8 vuotias jos jää vain pakkaseen harhailemaan. Miksei vanhemmat ole opettaneet edes soittamaan kännykällä heille?!? No näin saadaan taas yksi myyvä juttu... Selvästi avuttomien vanhempien jälkeläinen.
Yleensä tämänikäinen leikkii mielellään kavereiden kanssa ulkona - 20 asteen pakkanen ei ole este ollenkaan. Itse pidin 25 asteen pakkasta lapsena sopivimpina ulkoleikkeihin. Ja missä pojan kaverit ja heidän kotinsa ? Kyse on siis vain syyllistämisestä jossa halutaan että Suomesta lopetetaan kaikenlainen vastuunotto, koska aina rapsahtaa syytös, jos jotain teet. Aina kun tehdään tulee virheitä ja nykyään ihmiset ovat äärimmäisen agressiivisia kaikkia toimivaa ja tekevää kohtaan, niin parasta on siis lopettaa tekeminen - jokainen vastatkoon itse omaisistaan - myös vanhuksistaan.
terveydenhoito ehkä voidaan vielä pelastaa, mutta koulutus, vanhukset ja lasten hoito takaisin omille sukulaisille. Säästyy rahaakin.
tähän se linkki uutiseen..
mieli. Mutta lapsia saa pahoinpidellä miten mielii?
Nyt olisi paikallaan panna lastenrääkkääjä tutkintavankeuteen vaikkapa kylmään rahtikonttiin ulos, notta tuntee miltä paleleminen tuntuu.