Paljonkos Jutta Urpilainen myikään tauluja Kokkolan kaupungille?
Taulukauppias Jutta Urpilainen
möjöö
12365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niin ja taisivat olla ylihintaisia. Eiku polliisi asialle ja valtakunnanoikeuteen.
Urpilainen on kertonut Kokkolan ostaneen hänen kampanjaltaan taulun, jonka hinta oli alle 1.700 euroa. Taulukauppa tuotti yrityksiltä 7.650 euroa ja etujärjestöiltä, säätiöiltä, yhdistyksiltä ja vastaavilta 1.800 euroa. Eli yhteensä 11.150 euroa.
Urpilainen on kertonut että tauluja ostivat keskipohjanmaalaiset yritykset, Kokkolan kaupunki, Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä ja Keski-Pohjanmaan ammattikorkeakoulu, jossa Kokkolan kaupunki on osakkaana.
Urpilainen oli Kokkolan kaupunginvaltuuston varapuheenjohtaja vuonna 2007 kun taulukauppoja tehtiin.
Urpilainen oli Kokkolan kaupunginvaltuuston varapuheenjohtaja vuonna 2007 kun taulukauppoja tehtiin.
Milloin rikospoliisi tutkii?
Heti kun ehtii tutkia kepun hämärät taulukaupat, joissa pyöri satojen tuhansien eurojen rahat.
Heti kun ehtii tutkia kepun hämärät taulukaupat, joissa pyöri satojen tuhansien eurojen rahat.
On politrukkien sanoma mennyt perille: satojen tuhansien rahat? Demareilla totuus on unohtunut, siksi en voisi kuvitellakaan äänestäväni heitä.
Demaripropaganda perustuu räikeisiin valheisiin. Yhteneväisyyttä kansallissosialistiseen liikkeseen löytyy yhä enemmän. Natsi-ideologia lähti siitä, että kun päästellään räikeitä valheita ihmiset uskovat osan siitä olevan totta.
Raha-automaattiyhdistyksen hallituksen puheenjohtaja keskustan Jukka Vihriälä toimi kuin mafioso käymällä "myymässä" taulun kaikille, jotka olivat saaneet tukea Ray:ltä. Tämä pakollinen myyntidiilihän takasi tuen jatkossakin, kun tekivät kauppaa itse Kummisedän kanssa.
Eipä oo ihme, että Vihreälä otti "Ritolat" Ray:stä, kun kytkyt paljastui.
http://www.ilkka.fi/teemat/teematarticle.jsp?article=451660
olisi jutut kiertäneet jo iltapäivälehdet ympäri moneen kertaan.
Valehtelet.
Et joko osaa ymmärtää lukemaasi tai et kuule mitä sinulle luetaan.
Ilkka: " Taulukaupan motiivista kertoo Aamulehdessä Suomen meripelastusseuran toimitusjohtaja Kyösti Vesterinen.
- Hän (Vihriälä) oli RAY:n puheenjohtaja." Mustaa ei saa valkeaksi.
Olihan tämän Vesterisen taulu ostettava, kun sai vastikkeeksi RAY:ltä avustusta meripelastusseuralle.
Vihriälä oli niin hyvä kauppias, että ei tarvinnut Kehittyviltä maakunnilta vaalirahaa lainkaan. Onneksi äänestäjät ei painanut vihreää valoa Vihreälälle.
ne kansan edustajat ostetaan milläpä muulla
onko Urpilainen maksanut verot ostamistaan tauluista?