Siis kohta ei telkkarista tule mitään muuta kuin tätä "muka-realitya". Milloinkahan tämä vyörytys loppuu ?
Älytön määrä "realitya"
4
442
Vastaukset
- tghjklö
Jos ihmiset alkaa elämään TV:lle niin onko se mitään realitya? Itkeviä BB-homoja ja Martinoita ja kaikkia muita saatanan kuluneita formaatteja ruutu täyteen ja näillä mennään! Informaatioyhteiskunta on niin edistynyt ettei tältä paskalta välty missään maamme rajojen sisällä.
TV-Maksu on maksettava vaikka palvelun sisältö on pelkkiä uusintoja TV:n hyviltä ajoilta tai sitten pelkkää tosi-TV paskaa.
Ois luullu että digiTV-systeemi ois ollu sen verran fiksu että se ois osannu pätkiä nauhoiteista mainokset pois tai ainakin jatkaa nauhoitusta jos lähetys on mainosten vuoksi myöhässä. Harmittaa lasten puolesta kun ensin katotaan 50% ohjelmasta lelumainoksia ja sitten tarina jää kesken. Kiitti huorat.- yuiii
ja narsistien onnenpäivät. Ei voi muuta sanoa,.
- voi valita
No Realityakin on monenlaista. Jotenkin aika naurettavaa, että jaksetaan jauhaa ja itkeä tätä samaa aina. 2000-luvun eka vuosikymmen oli tosi-tv:n vuosikymmen ja se jatkuu vielä tälläkin vuosikymmenellä. Suurin osa jenkkien ja brittien suosituimmista sarjoista nähdään nyt täälläkin, ja ilman vuosien viivettä. Suomen tv on mennyt eteenpäin harppauksin. Kanavatarjonta on lisääntynyt ja valinnanvapaus.
Tosi-TV muuten syntyi (tai ainakin yleistyi) siksi, että tv-yhtiöillä ei ollut enää varaa maksaa tyypillisten käsikirjoitettujen sarjojen tähdille riittävää palkkaa. Ne kävi ahneiksi. Tosi-tv on halpaa. Dokumentin ja viihteen yhdistelmä. Laitetaan monta tavistyyppiä samaan taloon ja katotaan miten ne tulee siellä toimeen. Ne puhuu ja tekee siellä miltä tuntuu. Ilman vuorosanoja.
Selviytyjät, Amazing Race, Lain nimessä, Poliisit jne. tyyppiset sarjat on ihan hyviä. Tai Suurin pudottaja. Niissä tätä narsismia ei tuu lähtökohtaisesti esille. No sitten on tosiaan nää Martinat ja tyhmät muoti- ja malliohjelmat. Se toinen ääripää. Mut ainahan sitä voi vaihtaa kanavaa tai jopa sulkea teeveen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585606
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!602818- 942546
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.4071658Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1041430SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä301249Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101169Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST92661014Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte181959Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u42955