Simpsonit. En voi tajuta mikä siinä sarjassa viehättää. Neljä syytä mitkä saa minut välillä vihaamaan Simpsoneita todella paljon:
1) Hassu-klovni. Mikä siinä paskaläjässä voi naurattaa? Rehellisesti, tykkääkö kukaan siitä hahmosta?
2) Hullu kissa-nainen. Miks se edes on Simpsoneissa? Puhuis edes joskus jotain, mutta ei, räkii ja sylkee vaan. Ihan turha hahmo, joka yksinään jo pilaa sarjaa todella paljon.
3) Musikaali-jaksot. Voi vittu! Päivä on pilalla tämän takia! Miksi niitä edes tehdään, täyttä paskaa alusta loppuun koko musikaalihomma!
4) "Vitsi" ei lopu, ei edes kulumalla. Esimerkki: Homer istuu sohvalla, sairaana, vieressään oksennus-vati. Hän ottaa vadin syliinsä. "Ooh, oksennan!" "Enpäs oksennakkaan!" "Oksennan sittenkin!" "Väärä hälytys, he he!" Tätä jatkuu n. 7,5 minuuttia. Mikä siinäkin voi naurattaa?? Todella ideaköyhää! Saadaanpa ainakin jakson minuutit täyteen. Kuivaa, köyhää huumoria. Ei jaksa naurattaa, ei sitten millään.
Simpsoneissa on kuitenkin joskus todella osuvaa läppää, se vaan on valitettavan harvassa. Siksi en jaksa millään ymmärtää mistä johtuu tämä maailmanlaajuinen hypetys koko sarjaa kohtaan. Onko ihmiset todella vaan niin tyhmiä että niihin uppoaa tälläinen yliarvostettu roska...?
Simpsonit on paskaa!
15
1565
Vastaukset
- ;-)
1) OKei se ei naurata mua paskanvertaa, mut muute se on hyvä hahmo.
2) Öhm se on yks hahmo, joka ei ees näy kaikis jaksois. Miten se voi sua niin helvetisti haitata? :-D
3) Noit sun ''musikaali-jaksosja'' on tehty vaan yks ja ainut. Hui kamala.
4) EN muista yhtään jaksoa, jossa olis käytetty 7,5 min siihen, kun katotaan just esim Homeria sohvalla. Huono esimerkki sulta, kun tollasia ei oo ollu ;-)
Simpsoneita kattoo mielummin, kun jtn salkkarisuomipaskaa, mitä säkin varmaan katot ja naurat joilleen Ismoille (voihan olla että et kato, mutta joo yleisesti)- berbero
samaistun kaikkiin kommentteihin! tuo oksennusämpäri-efekti on yleistynyt nyt viimeisien 4-5 tuotantokausien aikana, taitaa olla ideat jo vähän lopussa.
Tykkään silti. - ;-)
berbero kirjoitti:
samaistun kaikkiin kommentteihin! tuo oksennusämpäri-efekti on yleistynyt nyt viimeisien 4-5 tuotantokausien aikana, taitaa olla ideat jo vähän lopussa.
Tykkään silti.Joo no se pitää myöntää, et toi simpsoneiden taso laskee, kun lehmän häntä. AInakin nää 17 --> jaksot on aivan syvält.
- Simpson-fani vm.86
Kaudet 1-10 ovat oikeasti hyviä. Sen sijaan siitä uudemat tuotantokaudet muutamia yksittäisiä jaksoja lukuunottamatta ovat ihan PASKOJA!. Yhdellä vitsillä yritetään naurattaa useampaan kertaan, ja nekin väännetään nykyään niin rautalangasta, jotta tyhmempikin tajuaisi sen.
Simpson-elokuva oli aivan perseestä! Justiinsa sitä samaa paskaa kuin uusimmissa kausissa. Ei naurattanut ei. - UUDET SIMPSONIT
Uudet jaksot on ihan perseest!!!!!!!. Vanhoja katsellessa oikeasti nauratti ja niissä oli opettavaisia tarinoitakin. Nää uudet on tyylii repästy 3 vuotiaan päästä esim jakso jossa Homer liukastuu banaaniin ja löytää itsensä Mongoliasta, kun Bart ja Lisa jahtaavat apinaa jolla on liput huvipuistoon. SIIS MITÄ HELVETTIÄ!!!??????
- simpponi
ite pidän simpsoneista mutta täytyy myöntää että 10 kauden jälkeen on alkanu taso laskee hieman ja 17 kauden jälkeen rajusti mutta tulee katottua
- simpsonlover
Siis ei v***u. Simpsonit on hyvä sarja. Ei sitä vihaa muut kun ne luuserit jotka ei tajuu huumorista mitään. Ette ilmeisesti oo nähny ihan
uusimpia jaksoja 20-22 tuotantokausista. Okei Hassu-klovni ja muut urpot kuten ukki ärsyttää joskus mutta Simpsonit on jokatapauksessa hyvä sarja. - sxdfg
Mustakin nää uudet Simpsonit on mennyt ihan huonoksi. Niissä on niin ihme vitsejä et alkaa naurattaa niitten kummallisuus. Esimerkiks se, missä Homer oli jossain kuplassa ja meni menneisyyteen, se oli tosi sekava jakso, en tajunnut yhtään :D
- voi ***** sun kanssa
Tiedoksi vaan. Makuasioista ei voi kiistellä !!!!
Minäkään en henkilökohtaisesti yhtään tykkää mistään Salkkari-paskasta, mut ei se oo mulle mikään ihmetys silti että jotkut siitä tykkää. - realistisuus
Ja uusimmissa tuotantokausissa eritoten maanläheisyyttä ei ole juuri nimeksikään. Vanhojen tuotantokausien tapahtumat olivat oikeasti paljon realistisempia, ja monet ideat jokapäiväisestä elämästä keksittyjä.
- voi jumala...
Aivan *********** tää on mennyt, kun joka jaksossa suurinpiirtein puhutaan
jostain makkari hommista k 7 ikärajalla. Ne vaan mainostaa juttujen avulla, joka on säälittävää, kun ajattelee ikärajaakin. Eli 1lk saisivat katsella näitä.... Minne tämä maailma on mennyt?- se ikäraja on tämä..
Ainakin noissa DVD-boxeissa on silleen, että niissä vanhimmissa tuotantokausissa ikäraja oli se K 7... mut myöhemmissä kausissa sitten K 11 tai K 12... niissä vanhemmissa kausissa tietysti kun ei ollut niin "mehukkaita" juttuja vielä
- minaajj
No ompa sulla harvinaisen paska elämä
- Anonyymi
Oon Samaa mieltä . Simpsonit on jotenkin outo kumma sarja . Esim lapset ovat Niin Ja ...Aina vaan lapsia . Simpsonien jutut ovat korneja , tyypillinen Jenkki meininki , eli ""Aivot narikkaan "".?!
- Anonyymi
Ärsyttäviä hahmo on Lisa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss238165SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot687249Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen274689Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2323834Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333093Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132796Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1092743Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.152561"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita452441Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling702423