Mielipiteitä kiitos!

leffantekijä15

Hei! Suunnittelen elokuvaa jonka pitäisi valmistua elokuussa. Tarvitsen ihmisten mielipiteitä nyt leffan suunnitteluvaiheessa, koska en ole vielä kovin kokenut enkä tiedä mitä ihmiset haluavat elokuvilta.
Osaisitteko vastata näihin?
1. Mikä tekee mielestäsi hyvän leffan? Mitä odotuksia hyvän leffan suhteen?
2. Mikä tekee huonon leffan/mikä pilaa leffan?
3. Mitä odottaisit fantasiaelokuvalta?
4. Minkälaiset kohtaukset yleensä koskettavat sinua? (voi sanoa esimerkkejä leffoista joissa on joku koskettava kohtaus)

Sitten voisi vielä mainita omasta mielestänne parhaita leffoja mitä olette ikinä nähneet ja mikä niistä teki niin hyviä? =)

Samoin kuin huonoimpia leffoja mitä ikinä olette nähneet ja mikä niistä teki huonoja?

KIITOS! Mielipiteet ovat tässä vaiheessa todella tärkeitä, koska haluan ajatella katsojia leffaa tehdessä enemmän kuin mitään muuta!

1

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nicolaias

      Mielestäni:

      1. Mielenkiintoinen idea, hyvin kerrottu tarina.
      2. Kliseet,huono kuvaus ja huonot näyttelijät.
      3. Viihdyttävä ennenkaikkea.
      4. Traagiset ja tositapahtumiin perustuvat.

      Voit kysyä itseltäsi myös mitä haluat,koska oot hyvissä asetelmissa jos saat itse päättää mitä tehdään ja miten tehdään.Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      83
      2475
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1311
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      100
      749
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe