Taas on työvoimatoimiston sivuilla pari houkuttelevaa taksikuskin paikkaa tarjolla. Ilmoituksissa ei kuitenkaan mainita auton merkkiä, mikä sinänsä on huono enne. Enpä taida kysellä, koska todennäköisesti auto olisi Skoda, Toyota, tai joku muu vastaava. Jos sitten puhelimessa kysyy isännältä, että minkähän merkkinen auto on kysymyksessä, niin vastauksena olisi kuitenkin vittumaiseen sävyyn, että "jaaha, pitäisikö se välttämättä olla Mersu?" Siihen se keskustelu sitten lässähtäisikin. On siis parempi olla soittamatta.
Houkuttelevia ilmoituksia
-mutta-
7373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
meinasit vai muuten vain cruisalemaan? Omasta kokemuksesta voin sanoa että autolla ei ole mitään merkitystä jos oma itsetunto vain on kunnossa!! Se mikä mielestäni on tärkeää on se että esim. tavaratila on riittävän suuri ettei sen takia jä ilman keikkaa. Koko tuo sinun viesti kuvastaa sitä että itse en ainakaan sinua ottaisi töihin jos minulla olisi oma taksi!! Hoida oma ego kuntoon jollakin muulla kuin työkalulla jolla ajat:)
Täysin samaa mieltä. Tyyppi joka ensimmäisenä kysyy auton merkkiä osoittaa vain oman kypsymättömyytensä ammattiliikenteeseen. Pentu mikä pentu.
Joo, ei kannata lähtee ajelemaan millä tahansa lullalla, kun on varaa valitakin.
ne pelkää,että kukaan ei soittais jos kertois merkin.
tulet jos saat ajaa Mersulla? Ei vaiskaan. Ei meillä tuollaisia hamemiehiä kaivata.
Vielä jotkut isännät ilmoittavat auton merkin. Se ilmeisesti edellyttää, että isännän itsetunto on kunnossa.
Kyllähä tässä jutussa on kuljettajan itsetunnosta kyse,,,,,,kuten tavallista taas se kääntyi isännän viaksi,kaikki on työnantajan vikoja mitä Kujettajat sairastelee,,,,siis kuskit pihalle ja ajetaan itse,jos ei kertakaikkiaan parempaa ainesta ole saatavilla,lukuunottamatta Konalan Patruunaa,jolla on omat eväät kun lähtee ajoon, ja hänelle on kelvannut ruosteinen Mese eikä valita kyllä on motivaatiota kaverilla 9 .