Seuraavissa vaaleissa häviää pienten puolueiden joukkoon. Kristillisten ja kommunistien taakse.
Siitä saadaan kiittää suomen pelastajaa MATTI VANHASTA JA TUPPEENSAHATTUA LAUTA PÄÄTÄ.
Siitä saadaan kiittää suomen pelastajaa MATTI VANHASTA JA TUPPEENSAHATTUA LAUTA PÄÄTÄ.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Nyt tuli ilouutinen:EU-kriittinen Väyrynen on OK!
Moni asia uudistuu Väyrysen myötä parempaan suuntaan.
Nyt voin tukea Kepua taas.
rötösherrojen kepulipuolue kokee seuraavissa vaaleissa veretseisauttavan rökäle tappion. Entiset kepu poliitikot joutuvat lähtemään siperiaan, kyllä siperia opettaa.
työttömiltä viimeisenkin leipäpalan. Myös pinituloisten verotusta on kiristettävä sanoo pääministeri vanhanen.
hyvä vanhanen. yli kuusikymppisiltä työttömyyspäivärahat pois. Pienituloisten verotusta kiristettävä rajusti.
Hienosti on pääministeri vanhanen hoitanut suomeen talouden. Muutama esimerkki: suuritloisten verotusta kevennettiin, suurituloisten palkkoja nostettiin, pienten eläkkeiden ylisuuret korotukset vuodenalussa (0,025%).
haluaa pääministeriksi, pääsee taas nipistelemään lentoemoja pakaroista, paavon mielipuuhaa.
Deamrien Sailas Valtion edustajana työryhmässä, joten paskaa taas haukkasit älykääpiö !!!
Mistä valtiosta puhut ???? Siis A-studiossa seurattiin kuinka HEINÄLUOMA SAK-mafian edustajana esti esityksen peruspäivärahan korotusesityksestä. VALTO KOSKI rehellinen duunari demari teki esityksen peruspäivärahan korotuksesta ja oli saanut jo useita allekirjoituksia, mutta sitten alkoi HEINÄLUOMAN törkeä painostus ja allekirjoittajat kävivät yksi toisensa jälkeen vetämässä niemnsä pois esityksestä. HENÄLUOMALLE RIITTÄÄ;KUN ELIITTI DEMARIT SAA ANSIOSIDONNAISTA ja KÖYHÄT VOI MENNÄ LEIPÄJONOON !!! Perusvähennystä on korotettu, joten pienituloisten verotudta on kevennetty
se selailee vain pornosivuja netissä. Nyt jäi rysänpäältä kiinni kun kone kaatui.
Punaisen ulosteen levittäjillä on edelleen vaikea. Demareiden johtajaa ei tiedä kukaan ja opositio asema jatkuu hamaan tulevaisuuteen. Siksi he levittävät sontaansa täälläkin.
sinäkin punikin ja kepulin sekasikiö et voi vastustaa kiusausta surffailla paskassa.
eläkeikä, säästetään miljardeja. Oppivelvollisuus 45 vuoteen, saadaan töihin motivoitunutta väkeä.
Kyllä kepu tietää!
hyvää aikaan. Ajoi kepulipuolueen maanrakoon josta se ei enää nouse.
paras ehdokas. On kerännyt kommunisteille eniten ääniä.
missään muualla rikollinen ei voi oimia pääministerin virassa jos epäillään rikoksesta.
kepulaiset, sano kettu vanhasista.
Ehkä ei aivan kaikki, on siellä jokunen rehellinenkin mutta on hirveän vaikeaa erottaa rehellistä kepulaista muista. Ehkä noin 0,1% on rehellisiä. Heistkin suurin osa on ahneita omanedun tavoittelijoita.
muokkaa kepun julkisuuskuvaa eniten ja matti kun on matti niin koko kepuli puolue saa kärsiä.
puhuu niin totta kuin osaa, niinkuin neiti ruususesn asiassakin.
Siis mitään rikosepäilyä ei ole !! Tutkitaan Nuorisosäätiön toimintaa.
HALONEN sen sijaan otti lahjuksia A-STUDION MUKAAN vakuutusyhtiöiltä. Toimittajat tekivät tutkintapyynnön, mutta Presidentti Halosen rikoksia ei tutkita, koska oikeuskanslerin mukaan tutkittavasta rikoksesta pitäisi presidentille tulla vähintään puoli vuotta ehdotonta vankeutta, siis presidentti Halonen saa tehdä vapaasti pikkurikoksia " KOKO KANSAN PREESIDENTTI"
levittää niin pelloille ja hallituksessakin niitä kepupaskakasoja istuu!!
puppelipunikkia???
Yleinen näköalattomuus omassa elämässä?
Tarvitaan väyrysen kaltainen uudistaja kipeästi uudistamaan kepulipuoluetta. Meijä paavo on mies lentoemännän persauksen takana. Muistetaan vielä paavon harrastus, lento emojen nipistely.
Niinistö päättää keskustan puheenjohtajan. Eikö keskustasta löydy senvertaa munaa että itse osisivat pättää johtajastaankaan?
Kuinka kaikki rikolliset pääseekin valtaan keskustapuolueessa niinkuin esim: vanhanen, kaikkonen, juhantalo, väyrynen, kääriäinen.........
sosiaalituilla elävä lois joukko. Viljelijöille jaetaan miljardeja tukea osa kierrätetään eu.n kautta osa suoraan kansallisena tukena. Kepun kansanedustajat taas jakaa toisilleen rahaautomaatti tukea ja erilaisten säätiöitten kautta miljoonia.
em mä muista mitään
en ole sanonut niin
oletin sen olevan niin
en tiedä mistä on kyse
jne jne jne
eli pelkkää paska höpinää
mutei mene lääkäriin. Kyllä olis syytä.
nämä ministereinä toimivat kepuliinit eivät tee hallituksessa muuta kuin kähmivät rahoja omaan maakuntaan, kaupunkiin ja omiin taskuihinsa!!!
vanhanen erotettava HETI! vanhasen aika menee selitellessä ja maa uppoaa suohon. Vanhanen on tehnyt vain virhe arvioita. Täys munaus koko matti.
Tyypillinen lehmäpuolueen harhaan johtaja, muistinsa menettänyt koljatti. Miten ihmeessä joku voi äänestää tällaista puoluetta. Eihän maanviljelijöitä liene enää kuin 50 000 ja silti kansa äänestää laput silmillä lehmäpuoluetta.
sätkii vielä viimeisillään. Ei sätki enää kauan, kiitos soinin.
Mitä se meinaa soini tehdä?
Paskanjauhamisen lisäksi...
vanhaseen verrattuna, matti on pelkkä pas.. .
keskustan kannatuksen. Niinistö paras presidentti ehdokas, on niin hileriä niin hitleriä.
kepulaiset teurastamot keittää siat elävinä, kepulaista maatalouspolitiikkaa?
kadotukseen. Samoin kaikkonen heille on annettu valtaa jota he ovat käyttäneet oman taloutensa kohottamiseen. Enne sitä sanottiin varkaudeksi tänään se ei muka ole lainvastaista.
Väyrynen on jo varma pääministeriydestään ja nimeää jo ministerin salkut uusiksi hihihi. Kunhan ei vaan tulisi paha pettymys.