Leena Hietanen on suomalainen freelance-toimittaja. Hän on työskennellyt Virossa vuodesta 1993. Hietanen on kirjoittanut BBC Worldille ja Bridge Newsille, Kauppalehteen, Turun Sanomiin ja Helsingin Sanomiin. Nän hän kirjoittaa:
"Virossa ymmärtää, mitä venäläiset tarkoittavat puhuessaan virolaisista ja suomalaisista tsuhnina. Tsuhnan tärkein ominaisuushan on satumainen tyhmyys.
"Virossa ymmärtää, mitä venäläiset tarkoittavat puhuessaan virolaisista ja suomalaisista tsuhnina. Tsuhnan tärkein ominaisuushan on satumainen tyhmyys.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja venäläisen Natashan ominaisuus on imeä munaa muutamasta ruplasta. Että se siitä "tyhmyydestä" hahaha
http://www.blogger.com/profile/07677636841224296434
Leena Hietanen on tyhmä kuin saapas ja ruma kuin persereikä. Ei päässyt EU:hun vain 247 ääntä sai ja ne kaikki tulivat tietenkin suomenvenäläisiltä.
Läski Bäckman sai venäläisten perseennuolemisesta 15 000 ruplaa joka on noin 420 euroa.
"Neuvostoliitto oli utopia, joka toteutui ruotsalaisessa hyvinvointivaltiossa. Neuvostoliiton ihanteita toteutti ruotsalainen vasemmisto. Ruotsalaisen oikeiston piti hiljaisena ne kuuluisat neuvostopanssarit."
-Leena Hietanen-