Yritykset alkavat vakoilla enemmän työntekijöidensä internet-lii

2125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kysymys ?

HUH-HUH !!

Tämän voi nauramatta kysyä vain einari-palstalla.

Äänestä

alaistensa toimia työaikana. Se mitä kotona tehdään työajan ulkopuolella on taas toinen juttu mutta työaika on työnantajan aikaa ja silloin keskitytään työtehtäviin, mitä ne sitten kullakin ovat.

Myös työ emailin pitää olla työnantajan valvonnassa ja jokainen voi avata itselleen privatin tilin aivan ilmaisten palvelujen joukosta, ainakin toistaiseksi. Työ-emailiin on päästävä esim. sairauden tai muun poissaolon vuoksi jotta mahdolliset asiakassuhteet eivät kärsisi.

Vain suuri typerys käyttää työ-emailia yksityisiin asioihin ja hänen onkin syytä saada siitä opetus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huh huh! kirjoitti:

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2010/01/yritykset-alkavat-vakoilla-enemman.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu