on kylmää nenä punainen
ja mieli iloinen eiköstä juu;)
Hyvää huomenta ihanat ihmiset ;))))))
10
186
Vastaukset
- valk.susi-09
Mä nimpparisankarille kortin laittaisin
ja kauneimman kukan taittaisin,
mutta eihän sellaista tehdä saa,
voin laulain vain onnea toivottaa;))
ystävälleni Aunelle paljon onnea ja kaikille muillekin......
kaikilta muiltakin:::- kuuntelija.
aune kuulostaa ihan mummon nimeltä
- valk.susi-09
kuuntelija. kirjoitti:
aune kuulostaa ihan mummon nimeltä
minun mummoni oli tarina mummo ;)
eli vanhaksi melkein satavuotiaaksi;)
kertoi tarinoita entisistä ajoista oli kuin olisi kuunnellut satuja;)
milloin amerikast ja milloin mistäkin.
tarjos karkkia ;))
aina aamulla ensimmäisenä kirmasin mummoa katsomaan
sitten hiukka isompana auteltiin pienissä askareissa:/
ei vanhuudessa ole mitään rumaa eikä pelättävävää;)))
pitäkää yhteyksiä mummoihin:/
- ommmik
sähkömittari pyörii,autojuntturassa,jalkojapalentaa(pienessä mökissä).lumitöitä.on muuten viimene talvi suomessa,jos ois rahhaa.talvi on paskahaitta.ai nii putketkii meinaa jäätyy
- valk.susi-09
auttasko yks lämmin ajatus mitään sinne ;))
villasukkia kutomaan tai ostamaan;)
lämmintä ylle ja lämmintä alle;)
kyllä se siitä;)
tässä oulun tienoolla lunta on aika vähän ,mutta ehtii kyllä vielä tullakin;))
kun tähän rannikolle sataa helmi ja maaliskuullakin vielä.. ne kunnon myräkät on silloin. - valk.susi-09
valk.susi-09 kirjoitti:
auttasko yks lämmin ajatus mitään sinne ;))
villasukkia kutomaan tai ostamaan;)
lämmintä ylle ja lämmintä alle;)
kyllä se siitä;)
tässä oulun tienoolla lunta on aika vähän ,mutta ehtii kyllä vielä tullakin;))
kun tähän rannikolle sataa helmi ja maaliskuullakin vielä.. ne kunnon myräkät on silloin.sinnekin yks lämmin hali jospa se siitä päivä alkais;)
pitää elämästä nauttia tässä ja nyt ;)
se koko ajan katoaa jonnekin;))
vaikka kuinka laittaa vastaan ei auta mitään;)) valk.susi-09 kirjoitti:
sinnekin yks lämmin hali jospa se siitä päivä alkais;)
pitää elämästä nauttia tässä ja nyt ;)
se koko ajan katoaa jonnekin;))
vaikka kuinka laittaa vastaan ei auta mitään;))jäätynyt ole. Illalla seurailin kauniita Revontulia pohjoisen taivaalla ja istahdin kuusenjuurelle laitettujen havujen, niin kuului vaan kaamea "räksähdys". Joku idiootti oli asentanut ketunraudat sinne pyyntiin :(( Et arvaa minne sattu ja sattukin tosi pahasti :)))
- valk.susi-09
kerbiili62 kirjoitti:
jäätynyt ole. Illalla seurailin kauniita Revontulia pohjoisen taivaalla ja istahdin kuusenjuurelle laitettujen havujen, niin kuului vaan kaamea "räksähdys". Joku idiootti oli asentanut ketunraudat sinne pyyntiin :(( Et arvaa minne sattu ja sattukin tosi pahasti :)))
kerro menikö siihen kettu;))
vai menikö sinulta jotain;))
sitten en kyllä ala;)) heh siis kuuntelemaan sitä hirveetä sattumista;)
kun minusta niitä ketunrautoja ei laiteta kuusenjuurelle ;))
revontulet tuota joo voip olla kun pakkanen kiristyy silloin ne tanssii taivaalla;) valk.susi-09 kirjoitti:
kerro menikö siihen kettu;))
vai menikö sinulta jotain;))
sitten en kyllä ala;)) heh siis kuuntelemaan sitä hirveetä sattumista;)
kun minusta niitä ketunrautoja ei laiteta kuusenjuurelle ;))
revontulet tuota joo voip olla kun pakkanen kiristyy silloin ne tanssii taivaalla;)Kettu rautoihin, mut kerbiili meni :(( Onneksi tuli noi lapset tehtyä ajoissa, niin ei sillä enää oo väliä :)) Oma syy tietinkin, kun lykkää istuskeleen kaikkiin paikkoihin :))
Eihän Kettuja saa kyllä enää pyytää sankaraudoilla, vaan ainoastaa ampumalla, loukuilla ja jalkanarulla. Ei kyllä sinkki silmukkakaan hyvältä tunnu "pallien" ympärillä :)))
Juu kyllä pakkanen kiristy eilisestä yli kymmenellä asteella ja kohta on taas mentävä hakeen kamut koulusta :))- valk.susi-09
kerbiili62 kirjoitti:
Kettu rautoihin, mut kerbiili meni :(( Onneksi tuli noi lapset tehtyä ajoissa, niin ei sillä enää oo väliä :)) Oma syy tietinkin, kun lykkää istuskeleen kaikkiin paikkoihin :))
Eihän Kettuja saa kyllä enää pyytää sankaraudoilla, vaan ainoastaa ampumalla, loukuilla ja jalkanarulla. Ei kyllä sinkki silmukkakaan hyvältä tunnu "pallien" ympärillä :)))
Juu kyllä pakkanen kiristy eilisestä yli kymmenellä asteella ja kohta on taas mentävä hakeen kamut koulusta :))älä yritä;))
sanois kun osais naamioida sanansa oikein;))
sanon vielä;)))
näytän sulle vielä silmukat :(
joo ja sulla onni meinaan lapset ;)
en kadehdi sen ajan elin jo;))
sinä heräät liian myöhään ,muista nyt älä nuku enää;)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823193
- 922905
- 532152
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201605Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61379- 151369
- 191344
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131321Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141317Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351275