niin se vaan menee. Itä-Suomen metsävauraus siirtyy tehtailla osakkeenomistajien taskuun. Pitkään ja edelleen Suomi elää metsästä. Börje tienaa pellollakin hyvin vaikkei paskaa sinne levitä itse. 300 tuhatta tulee tekemättä mitään. EU-tukia selvitellessä selviää että moni muukin Börje elää kuin siat pellossa ja tienaa vielä siitä.
Tukkirekka tuo tuloa etelän herroille
sveko-hitman1
481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaihtaisi nyt edes nimensä johonkin kelvolliseen. Björn kuulustaa ihan naisen nimeltä.
hyötyvät eniten EU-tuista ja siten olivat Suomea liittämässä EU:hun.
suomi taantuu koko ajan nytkin ilman mitään erityistoimenpiteitä ja kuntia yhdistellään. Eipä siinä luulisi Kauniaisten valkokaulustolla olevan mitään kadehdittavaa. Koko ajan muuttaa nuorisoa mm. Oulun- ja pääkaupunkiseudulle.
Kohta päästään siihen onneen ja auvoon, mikä tuntuu olevan RKP:n tavoite.
eläisivät jos Suomella ei olisi vihreätä kultaa. kalastelemalla ja perunaa viljelemällä. Fitta-setä on niin sekaisin Börjestä että unohtaa kerätä kurkut huomenna.