Sinä tulet joka kerta mieleen, kun TV:stä näkyy "Dok: Muurin takana" -tyyppisiä dokumentteja palestiinalaisten nykyoloista.
Voisitko UAH jättää sen suomalaisten haukkumisen ja arvostelun vähemmälle ja paneutua hoitamaan enempi "kotiväkesi" asioita?
On todella surkeaa katsoa palestiinalaisten keskitysleirittämistä ilman, että Suomessa kukaan ottaisi ja pitäisi epäkohtaa esillä.
Tietysti vihreiden naisten äänet ovat tärkeitä EU-uraa ajatellen, mutta asiat pitäisi jo tuonikäisellä ihmisellä osata laittaa tärkeysjärjestykseen.
Poliitikko Umayya Abu Hannah
J-salem/Haifa-käyjä
1
288
Vastaukset 1
- nähtävillä
(nyt 24.01.2010)
jos sattuu kiinnostamaan.....?
http://areena.yle.fi/video/700927
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342027
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601184- 201015
- 38709
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa202600- 51465
- 38438
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422