Sinä tulet joka kerta mieleen, kun TV:stä näkyy "Dok: Muurin takana" -tyyppisiä dokumentteja palestiinalaisten nykyoloista.
Voisitko UAH jättää sen suomalaisten haukkumisen ja arvostelun vähemmälle ja paneutua hoitamaan enempi "kotiväkesi" asioita?
On todella surkeaa katsoa palestiinalaisten keskitysleirittämistä ilman, että Suomessa kukaan ottaisi ja pitäisi epäkohtaa esillä.
Tietysti vihreiden naisten äänet ovat tärkeitä EU-uraa ajatellen, mutta asiat pitäisi jo tuonikäisellä ihmisellä osata laittaa tärkeysjärjestykseen.
Poliitikko Umayya Abu Hannah
J-salem/Haifa-käyjä
1
261
Vastaukset
- nähtävillä
(nyt 24.01.2010)
jos sattuu kiinnostamaan.....?
http://areena.yle.fi/video/700927
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1161144
- 991099
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291847