25% mutantteja

Paikoin jopa 25% syntyvistä lapsista on mutantteja.

http://www.guardian.co.uk/world/2010/jan/22/iraq-nuclear-contaminated-sites
Iraq littered with high levels of nuclear and dioxin contamination, study finds
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Tulee soittaja kuusitoistasorminen/ häviää sille Torvinen".

Äänestä

Mutantti on moniosaaja.

Äänestä

Missään ei sanottu, että 25 % mutantteja. Sanottiin, että 25 % tiettyjen kaupunkien maa-alueista saastunut.

Äänestä

mutantin synonyymi:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äalkutg5 kirjoitti:

Paikoin jopa 25% syntyvistä lapsista on mutantteja.

http://www.guardian.co.uk/world/2010/jan/22/iraq-nuclear-contaminated-sites
Iraq littered with high levels of nuclear and dioxin contamination, study finds

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu