Kohdistan siis kysymykseni arvoisille naisimmeisille, jotka kirjoittelevat tälle palstalle.
Sitä varmaan ollaan sitten metsureita ammatiltaan kun on moottorisahat sen verran intohimona että joutuu omien lisäksi lainailemaan myös toisten työkaluja.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1887407
Sitä varmaan ollaan sitten metsureita ammatiltaan kun on moottorisahat sen verran intohimona että joutuu omien lisäksi lainailemaan myös toisten työkaluja.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1887407
Vastaukset 7
Vanhimmat
Me sahataan nykyään itse omat puumme. Pese sinä itse oma paitasi mutta älä vie minun pyykkilautaani.
Jos nyt kuitenkin sen verran vielä tunnustan, etten tule kenenkään pyykkilautaa viemään ainakaan sen varsinaista käyttötarkoitukseen. Sen verran musiikkimiestä sisältä kuitenkin löytyy, että saattaisin hyvinkin sitä kokeilumielessä vähäksi aikaa lainata raa-raa-rapsutteluun.
kyllä minä mielelläni kaluani lainaan.
oli kyse siitä ettei nainen lainannut vaan vei koko kalun mennessään.
,.Jonsereddi vai Sachs-Dolmari,. vai Husu vai mikä ,.,. tää on tärkeä tieto ,.,.
Epäilyni metsurinaisesta vahvistuivat entisestään kun luin kuvauksen hänen koostaan. Kääpiöt ei pärjää kuin sirkuksessa joten metsien naisella pitää massaa eli lihaksia olla.
pesaisee ainakin mut pois epäiltyjen joukosta. Onhan mulla intohimoinen suhde kaikenlaisiin vehkeisiin mut mä oon enempi kääpiösarjalainen enkä mikään Miss Amatsooni ja mettätyämiäs.