Oliko Renne kuin Jone?

xixx

Kumpi ompi pahempi, Renne vai Jone? Rennen kootut sutkaukset ekajaksossa..
– Kyl mä diggaan, aikuinen vanhan koulun teddyboy-look, mut sit kun sä rupesit vetää, se muuttui Gay Elvis -esitykseksi. Ja oli se muutenkin aikamoista sekoilua. Se oli aikamoista hässäkkää.
– Väitätteks te ihan pokkana, et te ihan oikeesti ajattelitte että nyt me tullaan ja vedetään ittemme jatkoon tolla, tolla?
– Mä olen mykistynyt tän sun laulun edessä. Sanoitsä että olet tehnyt keikkoja ja tämmöstä paljon? Mitä ihmiset on tykänny sun esiintymisistä? Mitä ihmiset on sanonu sulle?
– Nurkkatansseissa tykättiin? Tää mun mykistyminen ei johtunut siitä, että olisit laulanut hirveän hyvin. Vaan pikemminkin päinvastaisesta syystä. Vaikka sua jännitti, sanon että ei.
– Musta ongelma oli se, että sä sanot että sä haluat olla popikoni, mutta susta näkee että sä niin kuvittelet olevasi popikoni jo nyt. Sun kannatta muistaa, että sä et vielä oo, jos susta edes tulee popikonia. Aika harvoista tulee
(Lähde http://www.mtv3.fi/ohjelmat/xfactor/uutiset.shtml?1041292 )

9

523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonen ylin fani

      renne on halpiskopio jonesta, samoin kuin koko ohjelma halpiskopio idolsista. jonella vittuilu kumpuaa selkeästä ajattelusta ja purkautuu hienoja kielikuvia pursuavana ja virheettömänä suomen kielellä, kun taas rennen ajatuksen juoksu on sekavaa ja ulosanti paitsi sekavaa niin myös mielikuvituksetonta ja kielellisesti köyhää.

    • hahahha

      Renne = Jonne, Linda = se yks muija, Se vanhempi tyyppi = Asko.

    • järkkyjä laulajia

      monet laulajat paljon nopeammin; jos niille maksetaan siitä, että ne ehtii kuunnella täyttä soopaa, niin kylläpä maksetaan tyhjästä; aikamoista ammatilaisten aliarvostamista

      ei voi kuin hämmästellä, että eikö Suomen kansalla ole mitään itsekritiikkiä, ketkä itsensä sinne työntävät laulamaan

      • hththth

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?


      • Realismin kannattaja
        hththth kirjoitti:

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?

        Tietysti ekan jakson perusteella ei pitäisi liikaa mollata, mutta paremmin Renne sopii radioon kuin telkkuun. Ehkä nuo helvetinmoiset tatuoinnit tekee vähän "pelottavan" näköiseksi, mutta aika aneemista ja jäykkää se oli, ei ollenkaan Jonen tasoa.


      • Tavallinen ihminen
        hththth kirjoitti:

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?

        Että minusta ne huonotkin on hauskoja, mutta en niille silti ivallisesti naura, jotenkin hellyyttäviä ovat osa. Samanlaista on kuin tässä matkaopas-sarjassa, että aitoa suomalaista menoa , junttia mutta niin ihanaa!!! Onko ne haukkujat/ivaajat sitten itse niin hyviä ihmisiä, empä usko. Taitavat olla vielä juntimpia kuin nämä eri sarjoissa esiintyvät juntit!!! Suomalaisuus kunniaan, aito ja rehellinen!!!


    • M

      Rene ei saavuta läheskään Jonen tasoa. Sälli on vaan yksinkertainen ja lapsellinen wannabeejulkkis jota on erittäin vaikea katsoa. Ei ymmärrä musiikista yhtään mitään. Sen voisi laittaa johonkin baariin arvostelemaan märkä T-paita-kisoihin. Siihen sen kapasiteetti riittäisi - ei mihinkään muuhun.

      • kädet esillä

        Kyllä oli rumia yrittäjiä.
        Mutta noille rennen käsivarsille haluaisin laskeutua hellään syleilyyn, kun niin ihanasti ovat esillä. Joku naispuolinenkin voi kyllä tykätä.


    • on perseestä

      revitty ääliö. Just sellainen väkivaltaisen olonen, naista esineellistävä, äo:ltaan hiukan normaalia tyhmempi juntti. Pilaa koko ohjelman olemalla asiaton ja itseään kokoajan esille tuova. En taida katsoa enää seuraavalla kerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2334
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      237
      2000
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1792
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1451
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      48
      1346
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      56
      1243
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      179
      1163
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1100
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      975
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      921
    Aihe