Oliko Renne kuin Jone?

xixx

Kumpi ompi pahempi, Renne vai Jone? Rennen kootut sutkaukset ekajaksossa..
– Kyl mä diggaan, aikuinen vanhan koulun teddyboy-look, mut sit kun sä rupesit vetää, se muuttui Gay Elvis -esitykseksi. Ja oli se muutenkin aikamoista sekoilua. Se oli aikamoista hässäkkää.
– Väitätteks te ihan pokkana, et te ihan oikeesti ajattelitte että nyt me tullaan ja vedetään ittemme jatkoon tolla, tolla?
– Mä olen mykistynyt tän sun laulun edessä. Sanoitsä että olet tehnyt keikkoja ja tämmöstä paljon? Mitä ihmiset on tykänny sun esiintymisistä? Mitä ihmiset on sanonu sulle?
– Nurkkatansseissa tykättiin? Tää mun mykistyminen ei johtunut siitä, että olisit laulanut hirveän hyvin. Vaan pikemminkin päinvastaisesta syystä. Vaikka sua jännitti, sanon että ei.
– Musta ongelma oli se, että sä sanot että sä haluat olla popikoni, mutta susta näkee että sä niin kuvittelet olevasi popikoni jo nyt. Sun kannatta muistaa, että sä et vielä oo, jos susta edes tulee popikonia. Aika harvoista tulee
(Lähde http://www.mtv3.fi/ohjelmat/xfactor/uutiset.shtml?1041292 )

9

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonen ylin fani

      renne on halpiskopio jonesta, samoin kuin koko ohjelma halpiskopio idolsista. jonella vittuilu kumpuaa selkeästä ajattelusta ja purkautuu hienoja kielikuvia pursuavana ja virheettömänä suomen kielellä, kun taas rennen ajatuksen juoksu on sekavaa ja ulosanti paitsi sekavaa niin myös mielikuvituksetonta ja kielellisesti köyhää.

    • hahahha

      Renne = Jonne, Linda = se yks muija, Se vanhempi tyyppi = Asko.

    • järkkyjä laulajia

      monet laulajat paljon nopeammin; jos niille maksetaan siitä, että ne ehtii kuunnella täyttä soopaa, niin kylläpä maksetaan tyhjästä; aikamoista ammatilaisten aliarvostamista

      ei voi kuin hämmästellä, että eikö Suomen kansalla ole mitään itsekritiikkiä, ketkä itsensä sinne työntävät laulamaan

      • hththth

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?


      • Realismin kannattaja
        hththth kirjoitti:

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?

        Tietysti ekan jakson perusteella ei pitäisi liikaa mollata, mutta paremmin Renne sopii radioon kuin telkkuun. Ehkä nuo helvetinmoiset tatuoinnit tekee vähän "pelottavan" näköiseksi, mutta aika aneemista ja jäykkää se oli, ei ollenkaan Jonen tasoa.


      • Tavallinen ihminen
        hththth kirjoitti:

        Eiköhän siellä suurin osa ole ihan tavallisia tallaajia, muutama hyvä ja muutama kylähullu/mielenterveysongelmainen, ja formaatti nostaa ääripäät esiin.

        En oikein ymmärrä tätä heikoilla eväillä matkassa olevien esiinnostamista ja heille naureskelua, jotenkin raukkamaista. Haluaako joku oikeasti nähdä tällaista "viihdettä" ja miksi?

        Että minusta ne huonotkin on hauskoja, mutta en niille silti ivallisesti naura, jotenkin hellyyttäviä ovat osa. Samanlaista on kuin tässä matkaopas-sarjassa, että aitoa suomalaista menoa , junttia mutta niin ihanaa!!! Onko ne haukkujat/ivaajat sitten itse niin hyviä ihmisiä, empä usko. Taitavat olla vielä juntimpia kuin nämä eri sarjoissa esiintyvät juntit!!! Suomalaisuus kunniaan, aito ja rehellinen!!!


    • M

      Rene ei saavuta läheskään Jonen tasoa. Sälli on vaan yksinkertainen ja lapsellinen wannabeejulkkis jota on erittäin vaikea katsoa. Ei ymmärrä musiikista yhtään mitään. Sen voisi laittaa johonkin baariin arvostelemaan märkä T-paita-kisoihin. Siihen sen kapasiteetti riittäisi - ei mihinkään muuhun.

      • kädet esillä

        Kyllä oli rumia yrittäjiä.
        Mutta noille rennen käsivarsille haluaisin laskeutua hellään syleilyyn, kun niin ihanasti ovat esillä. Joku naispuolinenkin voi kyllä tykätä.


    • on perseestä

      revitty ääliö. Just sellainen väkivaltaisen olonen, naista esineellistävä, äo:ltaan hiukan normaalia tyhmempi juntti. Pilaa koko ohjelman olemalla asiaton ja itseään kokoajan esille tuova. En taida katsoa enää seuraavalla kerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      10
      1681
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      131
      1670
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      253
      1198
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      955
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      939
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      887
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      868
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      865
    Aihe