Pappi vihkimässä päivitettyä sukellusvenettä. Mukavaa nähdä kun Putinin aikana on uskonnon merkitystä nostettu venäjällä. Ateismin rutto kun on pahasti saastuttanut moraalisia käsityksiä.
Russian SSBN Karelia K-18 Delta-IV refit launch 2008
http://www.youtube.com/watch?v=Y9gekbIG-Uo
Russian SSBN Karelia K-18 Delta-IV refit launch 2008
http://www.youtube.com/watch?v=Y9gekbIG-Uo
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vain Venäjä voi pelastaa kristityn Euroopan, auttaa sen uudelleensyntymisessä, niin kuin Putinin politiikka on auttanut Venäjää syntymään uudelleen. Tämä tulee olemaan Venäjän messiaaninen tehtävä tällä vuosisadalla. Uusi Venäjä hylkää epäjumalat, jotka länsimaissa ovat ottaneet Kristuksen paikan. Venäjä on kokenut niin ateistisen kommunismin kuin materialistisen rosvokapitalisminkin kauhut. Venäjä on nyt valinnut kolmannen tien, ja Eurooppa seuraa vielä perässä, ellei halua joutua tuhoon Babylonin porton eli Amerikan mukana.
Uudestisyntynyt Venäjä varmaan ensimmäisenä korjailee pahoja tekojaan. Ei oikeauskoinen voi pitää varastettuja alueita ominaan! Usko messiaaniseen tehtävään loppuu pian.
äiti venäjällä.
parin viikon päästä taas käpäsen veljeä moikkaamassa moskovassa: kiva kun paikallisen stockan herkkuosatolla hinta - laatusuhe on ihan eri luokkaa kuin täällä meillä.
niin on henkistynyt tämä putinilandia että votkje- hoitoa tarvitaan joka vaivaan.
hienosti menee hurskailla.
... itsensä sukupuuttoon. Siinä heidän suurin tehtävänsä. Islam ottaa ryssänkirkon paikan suurimpana uskontokuntana. Näin kertovat väestöennusteet.