PeruSSprosenttia,vai onko muita näkemyksiä?
Olisiko tuo 4,7 % lähellä
Gallupveikkaaja
8279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
keskioluen alkoholipitoisuus. Siis Persuille yhtä tuttu asia kuin Hankkijan lippalakki ja tikkitakki.
Perussuomalaiset humalluttaa kansan 13% äänisaaliillaan, kuin mieto viini hiipii hiljalleen viipyillen kauan makuhermoilla:)
kun katsoo Suomea nyt Vanhasen II hallituksen jäljiltä, ei se jotai tartvitse niin mitään kummallista olla kun se jo on pop kansan silmissä :) Kansa päättää siitä malta olla aloillas itseäsi täynnä oleva perus juntti :)
tuollaisesta 4,7% kannatuksesta voisi olla huolissaan.
Mutta koska kyseessä on Timo Soinin kannatusyhdistys nimeltään Perussuomalaiset, tuollainen 4,7% kannatus yhden henkilön tukemiseen pyhitetylle kannatusyhdistykselle on ihan hyvä saavutus.
Ei näitä takinkääntäjiä enää kannata äänestää. Isänmaallisempia vaihtoehto pitää löytyä.
sillä täältä pesee!!! Suomalaiset alkavat saamaan tarpeekseen feministimafian vaihdevuosista ja heidän järjettömistä mielenoikuistaan! Perussuomalaiset jatkavat nousuaan ja tulevat vaikuttamaan heti seuraavien vaalien jälkeen. Sitten pistetään vähän kapuloita niitten rattaisiin jotka jauhavat paskaa työvoimapulasta ja kannattavat työperäistä maahanmuuttoa. Veikkaan että perussuomalaisten kannatus tulee kasvamaan tuon 4.7% verran, ja sekin on vähintään! Sitten on suomalaiset ensin!
soinistit tulevat sanomaan hukkuvalle: Valitettavasti emme voi VIELÄ auttaa, mutta jos saamme lisää voimaa seuraavissa vaaleissa, sitten tulemme auttamaan.
On odotettu jo turhan kauan. Liian moni on pettynyt ja turhaan odottanut apua. Toisia vaihtoehtoja etsitään. peruSS on menneen talven lumia.
Ei Perussuomalaiset oppositiosta voi vaikuttaa, kun kok, kesk.vihr. ja Rkp:llä on enemmistöhallitus jolla eduskunnalla yksinkertainen enemmistö kuten tolla arvostelijallakin yksinkertainen ajattelu joka ei perustu mihinkään faktaan ;)