Rahallisen arvon voi arvata,mutta muut arvot ovat arvaamattomia. Yksi on maan menetys ulkopuolisille. Suuri osa talonpojista on häädetty tiloiltaan ja evakuoitu kasvukeskuksiin kärsimään kurjuutta ja kohta nälkää. Osa maasta on myyty ulkomaiseen omistukseen. Järvenrannat kaavoitettu rahapulassa ja myyty. Turha suomalaisten on enää haikailla rauhaa järvien rannoilta. Siellä soi balalaika.
Harmittaa vanhempien uhraukset talvi- ja jatkosodassa. Roistot ovat lahjoittaneet vallan muualle ja saaneet palkkionsa. Taatusti en lähde sotimaan tämän joukon omistuksien puolesta. Punakaartiin voin liittyä.
Harmittaa vanhempien uhraukset talvi- ja jatkosodassa. Roistot ovat lahjoittaneet vallan muualle ja saaneet palkkionsa. Taatusti en lähde sotimaan tämän joukon omistuksien puolesta. Punakaartiin voin liittyä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ipu on kommunistipesä, hyi!
En tietysti tähän nykyiseen punakaartiin joka on kokoomuslaisten ja kepulaisten miehittämä rosvojoukko. Liityn siihen oikeaan joka taistelee suomalaisten itsemääräämisoikeuden puolesta. Nimihän tulee sinun puheistasi. Ennen se oli suojeluskunta,mutta näinhän kaikki on seonnut valtiossa teikäläisten toimesta. Puhuthan aina muitten nimelläkin.
vaihtoehto nykyiselle menolle. Mielestäni oikea vaihtehto on Itsenäisyyspuolue, joka on sekeästi EU vastainen. Tuetaan omaa kansaamme niillä tuhansilla miljoonilla euroilla, jotka nyt luovutamme muiden käyttöön.