Burkan käyttö

pakkasitikka

Iltalehti kysyi yleisökysymyksenä tät samaa..

Totta kai burka sopii Suomeen, mitä parhain kasvojen suoja näin pakkaskeliilä, sopii myös meille miehille. Samoin jos niitä kohta myydään paikallisessa Megamargetissa maastokuviollisena, voisin ostaa yhden kesän perhokala reissulle.
Suosittelen.
Sopis varmaan ihan kaikille

6

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koohiih

      Mielestäni burkan käyttö on ok, mikäli nainen todella tekee sen vapaasta tahdostaan eikä painostuksesta. Burka ei silti mielestäni sovi Suomeen, jossa julkisella paikalla naamioituminen taitaa olla kielletty. Tätä lakia tulisi tähänkin soveltaa. Mitään uusia lakeja ei eiheeseen liittyen tarvita.

      • lait kovemmiksi !

        Erittäin hyvä puoli burkhassa on se, ettei tarvitse miettiä lainkaan sitä alinomaista tuskailua, että: MITÄHÄN TÄNÄÄN LAITTAIS PÄÄLLE ? Lisäksi MEIKATA EI TARVITSE LAINKAAN, kun naamaa ei näy lainkaan ! Säästää ihoa ja kukkaroa.
        Burkhan käyttäjää pitäisi suojella kovennetuin laein. Jos ko. vaatekappaleen käyttäjä raiskataan, Raiskaajalle KUOLEMANTUOMIO ilman armoa ja jos tekijänä aviomies, siltä leikattakoon munat pois !


      • ei

        Ei suomeen ! Johan siinä jo tulee omat ongelmansa. Maassa maan tavalla.


      • moukat matkalla
        ei kirjoitti:

        Ei suomeen ! Johan siinä jo tulee omat ongelmansa. Maassa maan tavalla.

        "Maassa maan tavalla."

        Mikseivät Suomalaiset muista tuota samaa neuvoa myös ollessaan itse ulkomailla, vaan vähät välittävät toisten laeista ja määräyksistä, seksin, viinan, tupakan, huumeiden, ja auringonoton himossaan. Eikö samat säännöt koskekkaan siis vastaavasti Suomalaisia?


    • RE:Burkan käyttö

      Burkahan on mainio naamioväline itsemurhapommitajille, kuin olemme saaneet lukea viimeisimmästä paukusta.

      Burka kiellettävä meillä, kuin muuallakin. Sen alle voi kätkeä melkoisen asearsenaalin. Tuon keinon terroristit ovat jo siis ottaneet käyttöön, Jumalan kanssa sillä ei ole mitään tekemistä, saatanan kikkoja kaikki tyyni. Muutamat maat ovat jo burkan kieltänet ja hyvä niin. Ranska on sen jo kait ainakin osin kieltänyt ja Tanskakin on kovasti vastaan.

      Kun islamisteja tulee Suomeen, niin heidän olisi ehdottomasti elettävä täällä tämän maan tavalla, tai maasta pois! Mikä oikeus heillä pitäisi olla muihinkaan tapoihin nähden täällä? Suomessa on suomalaiset lait ja tavat, niihin tulee maahanmuuttajienkin sopeutua. Islamistien tulo tänekin burkineen vaarantaa pahimmassa tapauksessa kansallisen turvallisuuden ja näin pikkuhiljaa terrorismikin leviää tännekin, uskokaa huvikseen.

      Vai olenko väärässä?

      • adrien yoouseff

        burkkan käyttö suojelee naisia yli kaikkia .. ja se on naisten oma päätöstä pitäkö siitä tai ei .
        tuhansia naisia ovat porno teollisuutta he ovat käytetty kui eläimiä . burkka suositteleen kaikkille .


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7805
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5901
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5380
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5283
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4622
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      107
      2333
    7. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      3
      1216
    8. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      4
      1175
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      37
      1026
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      43
      974
    Aihe