Syksyn julistus: Jokerit pelaa kauden 2009-2010 Kotimaisin voimin! Brooks,Rullier,Bremberg,Battaglia,Nylander...tässä nyt sitä kuuluisaa omat pojat projektia.
VAAN EIPÄ SITÄ KANNUA OLE SAATU OSTTETTUA ENNENKÄÄN ILMALAAN!!!
SAADAAN TAAS KEVÄÄLLÄ VAAN MAKEAMMAT NAURUT OSTOJENGIN KUSTANNUKSELLA!
THE OSTOJOUKKUE
6
337
Vastaukset
- Jullikil
Taisi pelko hiipiä puseroon pojalla? Mikäli mestaruus tulee niin mä nautin!
- Killerjulli
Mikäli sitä mestaruutta ei tule, niin mä nautin vielä enemmän (alkoholia)!
- Laura1
Ilman pätäkkää ei saada kovia nimiä ja mä haluan niitä myös meidän liigassa nähdä. Unelmahan on tietysti, että mestaruus tulee omilla pelaajilla, vieläpä omilla kasvateilla ja jos mahdollista just junnuista nousseiden voimilla ja tietysti valmentajakin saisi olla omia kasvatteja...ja sitten..heräsin;)
Pistäkööt narrit palamaan niin paljon ku lystää, tekee vaan mielenkiintoisemmaksi kevään. Pelkällä rahallahan ei silti mestaruutta voiteta.Kyllä siihen tarvitaan osaava johto ja pelisuunnitelma vai kirjako se nyt sitten on. Joukkueen pelaajien keskinäinen kemia on todella ratkaisevaa, eikähän kukaan kone ole ja jatkuvasti paina sata lasissa muutenkaan. Pitää niinsanotusti voittaa ne oikeat pelit.
Vaikka Jokereiden palstalla pikaisesti käväisin,niin Ässille peukkua kovasti. Hienoa, että Porissa on hommat menneet kovasti eteenpäin. Teidän joukkue on kaikenlisäksi niin nuori,että tosta sakista on Ässille vielä paljon iloa!
Jänniä pleijareita pikkuhiljaa odotellaan! - Hankoihin
Kaikki saa potkut. Onnetonta, surkuhupaisaa ym, jne...
- Zetor
Ziljoonan euron NHL-stara ryhmä ei sitten saanut jyrättyä liigan toiseksi pienimmällä budjetilla pelaavaa Tepsiä. Henki versus materia.......lisää euroja Hkallis peliin!!!!!!!!
- weert von daa
Joo mitäpä jos koottais ens vuonna joukkue seuraavasti.
1.kenttä
Olli Kuukkala - Masi Lapinlahti - Kalevi Saastamoinen
Lucas Uzpesko - Kimmo Hyypiä
2.Kenttä
Reima Moisio - Sami Kuuseva - Ville Lauritsa
Jaakko Kylävaara - Pekka Lautamäki
3.Kenttä
Sulo Kuusisto - Veijo Fränti - Kullervo Hautala
Esa Kettula - Vesa Kettula
4.Kenttä
Dimitri Haagert - Castmer Grebs - Mauri Klemola
Kaikki pelaa täysin ilmaiseksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085531
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954805Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672189- 1162030
- 1061780
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2121097